Huawei rozpoczęło prace nad technologią 6G

Huawei rozpoczęło prace nad technologią 6G

Podczas gdy technologia 5G dopiero raczkuje i jest stopniowo wdrażana niektórzy producenci już myślą nad jej następcą, którym będzie 6G. Pierwsze informacje o rozpoczęciu badań nad nową siecią pojawiły się w tym roku i dotyczyły Samsunga oraz LG zaś południowokoreański gigant uruchomił nawet dedykowane wyłącznie 6G specjalne centrum badawcze. Teraz z kolei do tego grona postanowił dołączyć Huawei. Zgodnie z informacjami chińskie przedsiębiorstwo pracuje nad technologią w swoim centrum badawczym zlokalizowanym w stolicy Kanady - Ottawie. Przy projekcie firma współpracuje z 13 uniwersytetami oraz instytucjami badawczymi. „5G to całkowicie świeże rozwiązanie, natomiast 6G wchodzi w część tzw. ewolucji 5G” - stwierdził Song Zhang, wiceprezes Huawei ds. Strategii badań i partnerstwa w Kanadzie.

Huawei to kolejny producent, który rozpoczął prace nad rozwojem technologii 6G.

Huawei rozpoczęło prace nad technologią 6G

Kiedy 6G miałoby być dostępne w pierwszych lokalizacjach czy urządzeniach? Cóż ten moment z pewnością nie nastąpi szybko, a eksperci wskazują rok 2030 jako najbardziej realny termin startu wdrażania sieci. Mamy więc jeszcze sporo czasu. Trzeba jednak podkreślić, że w tej chwili to 5G stanowi dla Huawei największy problem. Jak wiemy producent od pewnego czasu jest na wojennej ścieżce z amerykańskim rządem. Prezydent USA Donald Trump wielokrotnie zarzucał korporacji, że negatywnie wpływa na bezpieczeństwo narodowe jego kraju czemu regularnie zaprzeczał m.in. dyrektor generalny firmy, Ren Zhengfei. Pod koniec czerwca pojawiła się nadzieja na zmianę sytuacji, ale Trump nieoczekiwanie stwierdził, iż Stany Zjednoczone jednak nie będą handlować z Huawei.

Zhengfei powiedział, iż Amerykanie nie mają się czego obawiać, ponieważ przedsiębiorstwo nie posiada ani nie zamierza w najbliższej przyszłości na ich terytorium rozwijać sieci 5G czy sprzedawać produktów z nią kompatybilnych. Tym samym w jego ocenie nie ma mowy o żadnym zagrożeniu bezpieczeństwa narodowego. Przy okazji dodał, że 5G nie jest bombą atomową tylko narzędziem, które pomaga funkcjonować bezprzewodowym sieciom znacznie szybciej oraz lepiej. Przy okazji Huawei nie zamierza zmieniać wcześniej założonych celów i chce do przyszłego roku rozdystrybuować 1,5 mln stacji bazowych 5G.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei rozpoczęło prace nad technologią 6G

 0