Huawei sprzeda markę Honor za 15 mld USD. Transakcja możliwa już w ten weekend

Huawei sprzeda markę Honor za 15 mld USD. Transakcja możliwa już w ten weekend

W zeszłym miesiącu analityk Ming-Chi Kuo udostępnił raport, w którym stwierdził, że Huawei bardzo prawdopodobnie będzie chciało sprzedać markę Honor. Uzasadnienie takiej decyzji jest jasne - pod nowym właścicielem, Honor nie będzie podlegał zakazom handlu egzekwowanym przez Stany Zjednoczone. Umożliwi to kupowanie chipsetów i innego sprzętu od dostawców, którzy obecnie nie mogą sprzedawać firmie Huawei (a co za tym idzie Honorowi). Kuo zwracał uwagę, że takie posunięcie będzie dobre dla firmy Honor, ale także dostawców komponentów, a także całego przemysłu elektronicznego w Chinach. Huawei szybko obaliło twierdzenia Kuo, choć analityk zwykle jest bardzo wiarygodny w swoich przewidywaniach.

Jest wysoce prawdopodobne, że Huawei sprzeda markę Honor, co pozwoli na ominięcie sankcji USA.

Zgodnie z najnowszym raportem Reutersa, Huawei chce sprzedać Honor do Digital China - konsorcjum kierowanego przez rząd Shenzhen i dostawcę usług IT. We wcześniejszych doniesieniach spekulowano, że transakcja będzie zamykać się w przedziale od 2,2 do 3,7 mld USD. Nowe, ujawnione przez anonimowe źródła informacje stwierdzą, że transakcja zostanie sfinalizowana już w tę niedzielę, za dużo większą kwotę 100 miliardów juanów (15,2 miliarda dolarów). Huawei pozbędzie się prawie wszystkich swoje aktywów, w tym własności marki Honor, działu badań i rozwoju oraz łańcucha dostaw. Ma nastąpić również uwolnienie marki, co pozwoli na powstawanie flagowców Honor konkurujących, a nawet przebijających modele Huawei. Digital China, które jest również partnerem Huawei w takich biznesach, jak przetwarzanie w chmurze, planuje sfinansować większość transakcji pożyczkami bankowymi. Oczekuje się, że do transakcji przyłączy się również kilka firm inwestycyjnych.

Po sprzedaży, Honor planuje zatrzymać większość swojego zespołu zarządzającego i ponad 7000 pracowników oraz wejść na giełdę w ciągu trzech lat. Honor odmówił komentarza, podobnie jak Huawei i rząd Shenzhen. Digital China natomiast w środę oznajmiło, że do tej pory nie osiągnęło porozumienia z Huawei w sprawie marki Honor. Jeśli informacje się potwierdzą i dojdzie do sprzedaży marki Honor, to będzie to jednocześnie wyraźny sygnał, że pomimo zmiany na szczycie amerykańskiej administracji, Huawei nie spodziewa zmian w podejściu USA i korzystnych dla siebie wyników bieżących batalii prawnych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei sprzeda markę Honor za 15 mld USD. Transakcja możliwa już w ten weekend

 0