Huawei za drobną opłatą zwiększy pamięć w starszych smartfonach

Huawei za drobną opłatą zwiększy pamięć w starszych smartfonach

Wczoraj Huawei wreszcie zapowiedziało smartfony P50 i P50 Pro. Nowe urządzenia były bez wątpienia gwiazdą pokazu, jednak warto zwrócić uwagę na jeszcze inne nowości. Firma ujawniła, że ​​uruchamiany jest również program aktualizacji dla starszych urządzeń, który umożliwi rozbudowę pamięci wewnętrznej.

Podczas wydarzenia zorganizowanego na potrzeby prezentacji nowych flagowców, Huawei ujawniło również, że użytkownicy będą mogli dokonać ulepszeń swoich starszych smartfonów, by bez problemu móc dokonać aktualizacji systemu operacyjnego i wgrać HarmonyOS bez utraty żadnych ze swoich cennych danych. Użytkownicy telefonów Mate, P, Nova i Enjoy będą mogli uaktualnić pamięć wewnętrzną za niewielką opłatą 369 CNY (około 57 USD).

Huawei wdraża plan aktualizacji starszych urządzeń, oferując podwojenie dostępnej pamięci w stosunkowo niskiej cenie. Modele z 256 GB pamięci otrzymają aż 512 GB.

Pierwsze w kolejności do otrzymania ulepszeń są serie Mate 9, Mate 10, Mate 20, Mate 30, P10, P20 i P30, z wyjątkiem smartfonów wersji Lite, które nie kwalifikują się do programu. Telefony otrzymają podwojenie pamięci, co oznacza, że ​​telefony z 64 GB otrzymają rozszerzenie do 128 GB, 128 GB zostaną przeniesione do 256 GB, a urządzenia z 256 GB otrzymają 512 gigabajtów pamięci. Telefony Huawei od zaprezentowanego w 2017 roku modelu Nova 2s, po współczesny wariant Nova 7 SE 5G Youth, również będą kwalifikować się do aktualizacji jeszcze w tym roku. 

 Huawei P50 i P50 Pro oficjalnie - fotograficzne szaleństwo bez 5G. Do wyboru będą dwa SoC

Chińskie źródła twierdzą, że większość flagowych modeli Honora z ostatnich kilku lat również kwalifikuje się do aktualizacji, ale Huawei nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Podwojenie pamięci to świetny sposób na przedłużenie żywotności smartfonów i Huawei zasługuje na pochwałę za wprowadzenie takiej opcji. Pokazuje to troskę o klienta, co widać już było choćby we wcześniejszych akcjach, jak wymiana baterii w cenie 99 zł, czy darmowe folie ochronne podczas Huawei Days (które są każdego miesiąca). Program rozszerzania pamięci jest obecnie dostępny tylko w Chinach, ale może zostać rozszerzony na rynki zagraniczne, jeśli będzie duże zainteresowanie.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei za drobną opłatą zwiększy pamięć w starszych smartfonach

 0