Huawei zachęca do wystawiania fałszywych ocen swojego flagowca Mate 10 Pro

Huawei zachęca do wystawiania fałszywych ocen swojego flagowca Mate 10 Pro

Nowy flagowiec Huawei czyli Mate 10 Pro jest w USA dostępny w przedsprzedaży, jednakże Huawei nie ma żadnych umów z tamtejszymi operatorami. Aby więc zdobyć uwagę konsumentów, firma spróbowała szczęścia w publikowaniu fałszywych recenzji swojego telefonu. Manipulacja szybko jednak wyszła na jaw.

Fałszywe opinie pojawiają się jedynie na stronie sklepu Best Buy i są efektem akcji przeprowadzonej przez Huawei na portalu Facebook. Kilka dni temu firma opublikowała na grupie liczącej 60000 członków post, w którym prosi o pozostawienie komentarza na stronie gdzie można składać zamówienia przedpremierowe na Mate 10 Pro w sklepie Best Buy, w zamian za możliwość otrzymania Mate 10 Pro na testy. Oryginalny post został usunięty, jednakże tak samo jak w przypadku dzisiaj opisywanej wpadki Xiaomi, w internecie nic nie ginie. Huawei jawnie zachęca do pisania przedpremierowych recenzji w sklepie Best But i odpowiadania na pytanie, czemu użytkownik chce zostać posiadaczem Mate 10 Pro. Na stronie Best Buy znajduje się obecnie 108 recenzji tego smartfona, przy czym 103 zostały opublikowane w dniu zamieszczenia ogłoszenia, albo już po nim.

Chińczycy nie mają dziś dobrego dnia jeśli chodzi o kształtowanie wizerunku

Wiele z wpisów jawnie przyznaje, że jeszcze nie mieli urządzenia w rękach, ale już przyznają mu 5 gwiazdek. Huawei zdaje się uważać, że masa pozytywnych ocen sprawi, że kupujący chętniej sięgną po ich produkt. Niestety takie działania są sprzeczne z regulaminem sklepu, poza tym podważają wiarygodność firmy w oczach konsumentów. Huawei Mate 10 Pro wkracza na rynek amerykański w cieniu innych urządzeń. Huawei nie podpisał ani jego porozumienia z operatorami, a sama firma budzi wiele obaw wśród konsumentów. W przeszłości ten chiński producent był pozwany przez amerykańskie Cisco o kradzież kodu źródłowego i szpiegowanie na rzecz rządu Chin. Największe amerykańskie firmy jak AT&T i Verizon wycofały się z umów z Huawei, co jest ogromną stratą dla Chińczyków, bo aż 90% sprzedanych smarftonów w Ameryce pochodzi od operatorów. Zdaje się, że Huawei stara się za wszelką cenę zachęcić Amerykanów do swoich produktów, swoimi działaniami mogą odnieść jednak zupełnie odwrotny skutek i to nie tylko w USA.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei zachęca do wystawiania fałszywych ocen swojego flagowca Mate 10 Pro

 0