Huawei zastąpił aż 13 000 części w swoich produktach odkąd utracił dostęp do komponentów z USA

Huawei zastąpił aż 13 000 części w swoich produktach odkąd utracił dostęp do komponentów z USA

Firma Huawei zastąpiła kilkanaście tysięcy części w swoich urządzenia na skutek nałożonych na nią sankcji handlowych. W ciągu ostatnich kilku lat, ten chiński producent smartfonów zamienił aż 13 000 komponentów na krajowe zamienniki (produkcji chińskiej). Ponadto, Huawei przeprojektował także 4000 płytek drukowanych dla swoich produktów.

Jeszcze kilka lat temu, Huawei był jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów smartfonów na rynku. Podobnie jak konkurencja, firma ta korzystała z części oraz oprogramowania od zewnętrznych dostawców. Dziś dobrze wiemy, jak wygląda sytuacja ze smartfonami tej marki. Na skutek nałożonych na nią sankcji konieczne było nie tylko przejście na własny system operacyjny HarmonyOS (obecnie w wersji 3.1), ale również znalezienie alternatywy dla wielu komponentów. Zgodnie z opublikowanym przez Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju przemówieniem, założyciel i dyrektor generalny Huawei, Ren Zhengfei, powiedział, że na przestrzeni ostatnich trzech lat, jego firma wymieniła aż 13 000 komponentów. Części zostały podmienione na pochodzące z rodzimego (chińskiego) rynku zamienniki.

Zgodnie z opublikowanym przez Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju przemówieniem, założyciel i dyrektor generalny Huawei, Ren Zhengfei, powiedział, że na przestrzeni ostatnich trzech lat, jego firma wymieniła aż 13 000 komponentów.

Huawei

Jakby tego było mało, Huawei przeprojektował aż 4000 płytek drukowanych dla swoich urządzeń. Zhengfei dopowiedział również, że firma zainwestowała 23,8 miliarda dolarów w badania oraz rozwój w ubiegłym roku i planuje także dalsze inwestycje w tym kierunku wraz ze wzrostem rentowności.

Huawei zbudował własny system planowania zasobów przedsiębiorstwa nazywany MetaERP. Ma on pomóc w podstawowych funkcjach biznesowych, jak łańcuchy dostaw, operacje produkcyjne oraz finanse. Wiemy również, iż Huawei nie planuje konkurować z bijącym w ostatnim czasie rekordy popularności ChatGPT.

Po nałożeniu na nią dotkliwych sankcji, firma musiała kompletnie zmienić swoją dotychczasową strategię, jednak nie przestaje się rozwijać. Już w ten czwartek możemy spodziewać się premiery kilku nowych smartfonów, w tym flagowej serii. Co sądzicie o telefonach tej marki, warto się jeszcze interesować, czy może bez Androida to nie to samo?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei zastąpił aż 13 000 części w swoich produktach odkąd utracił dostęp do komponentów z USA

 0