Ile będzie płci w Battlefield 2042? Mamy tu nawet "modelowu żołnierzu"

Ile będzie płci w Battlefield 2042? Mamy tu nawet "modelowu żołnierzu"

Na stronie Electronic Arts poświęconej nadchodzącej strzelance Battlefield 2042 pojawił się opis specjalistów, a jeden z nich budzi dość spore emocje. Polska wersja opisu brzmi, jakby napisał ją ktoś pijany, bądź dla żartu. Okazuje się jednak, że może to być zabieg celowy.

"To uzdolnionu i nieustraszonu przeciwniku, któru wiodłu dwa bardzo różne życia. Pierwsze jako modelowu żołnierzu" - czytamy na stronie Battlefield 2042. To kaleczenie języka polskiego brzmi jak bełkot i początkowo społeczność sądziła, że albo ktoś próbuje naśladować jakąś gwarę, albo translator z języka angielskiego w jakiś sposób niedomagał. Inną opcją mogło być zaćmienie umysłowe tłumacza. Okazuje się jednak, że prawda leży zupełnie gdzie indziej. Wszystkiemu winna poprawność polityczna i próba unikania zaimków on / ona przy tej postaci.

DICE stawia na poprawność polityczną, przy okazji niesamowicie kalecząc polski język w opisie postaci Battlefield 2042.

Po sprawdzeniu angielskiej wersji językowej witryny okazuje się, że postać ta nie ma określonej płci. W języku angielskim brzmi to również dość absurdalnie, jednak nie ma takiego kaleczenia języka jak w tym przypadku. Nie da się ukryć, że aż oczy przysłowiowo krwawią, patrząc na tak poprzekręcane wyrazy. Seria Battlefield od jakiegoś czasu jest mocno krytykowana za propagowanie poprawności politycznej, chociażby przez umieszczanie czarnoskórych w niemieckich oddziałach SS w czasie II Wojny Światowej.

Niedawno gracze mieli okazję sprawdzić grę podczas beta testów i nie da się ukryć, że opinie są mieszane. Wielu użytkowników narzekało na słabą wydajność, masę błędów oraz cheaterów, którzy szybko złamali zabezpieczenia gry i psuli zabawę na serwerach. Twórcy tłumaczyli się, że testy były przeprowadzane na starej wersji gry, tyle że nikt w to tłumaczenie nie uwierzył. Jaki sens ma przeprowadzanie testów na starszej kompilacji? Poza tym użytkownicy szybko zweryfikowali te słowa, dowodząc, że tak naprawdę pliki gry pochodziły z połowy września, a nie z przełomu lipca i sierpnia, do czego przekonywało studio.

Przed Battlefield 2042 jeszcze trochę czasu do premiery i mamy nadzieję, że twórcy zdążą naprawić większość błędów, bo na grę wolną od bugów raczej nie ma co liczyć w obecnych czasach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ile będzie płci w Battlefield 2042? Mamy tu nawet "modelowu żołnierzu"

 0