Immortals of Aveum - nowa gra od EA wymaga co najmniej GeForce RTX 2080 Super

Immortals of Aveum - nowa gra od EA wymaga co najmniej GeForce RTX 2080 Super

Imponujące demo technologiczne i zwiastuny nadchodzących gier oferują przedsmak możliwości silnika Unreal Engine 5. Jak dotąd jednak jedynymi produktami korzystającymi z silnika są demo o klimacie Matrix i najnowsza aktualizacja Fortnite. Immortals of Aveum od EA wydaje się zaś sugerować, że przesiadka na UE5 w tytułach, które wykorzystywać będą potencjał silnika (choćby technologie Lumen i Nanite), wymagać będzie od graczy naprawdę mocarnych PC.

GeForce RTX 2080 Super w minimalnych wymaganiach

Immortals of Aveum, nadchodząca gra FPS z elementami magii od EA Originals, będzie wymagać przynajmniej karty GeForce RTX 2080 Super do rozgrywki w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę przy niskich lub średnich ustawieniach. Jako jedna z pierwszych gier Unreal Engine 5, która zostanie wydana już w lipcu tego roku, jej specyfikacja sprzętowa może stanowić ostrzeżenie, czego wymagać mogą produkcje AAA w przyszłości.

Immortals of Aveum od EA wydaje się zaś sugerować, że przesiadka na silnik UE5, wymagać będzie od graczy naprawdę mocarnych PC.

Niektóre najnowsze i nadchodzące wersje gier na PC zawierają już kartę graficzną GeForce RTX 2070 Super w zalecanych specyfikacjach, wystarczy wspomnieć o Star Wars Jedi: Survivor, The Last of Us Part 1 i Returnal. Unreal Engine 5 może okazać się znacznie bardziej wymagający niż te imponujące wizualnie gry.

GeForce RTx Super na równi z Radeonem RX 5700 XT

W przypadku Immortals of Aveum dziwna jest jednak zauważalna przepaść między wymaganiami dla GPU NVIDII (GeForce RTX 2080 Super) i AMD (Radeon RX 5700 XT). Sugeruje to, że takie karty, jak GeForce RTX 2070 Super, 3060 Ti lub GTX 1080 Ti, mogą okazać się wystarczające, ale deweloper Ascendant Studios wyraźnie powiedział The Verge, że gracze będą chcieli przynajmniej karty GeForce RTX 2080 Super, 3070 lub Radeon RX 5700 XT. Nie wydaje się, by była to kwestia VRAM, bo wszystkie te karty mają 8 GB pamięci. 

Producent zauważa, że ​​ray tracing jest ważnym elementem w Aveum i jego wymaganiach systemowych, ale 5700 XT nie ma przecież rdzeni RT. Studio tłumaczy jednak "5700 XT to minimalna specyfikacja, w którą celujemy w przypadku software'owego ray tracingu, a nasz zespół ciężko pracuje, aby kontynuować optymalizację gry do premiery w lipcu. Będziemy transparentni wobec naszej społeczności i zaktualizujemy nasze zalecane minimalne wymagania, jeśli coś się zmieni". Gra prawdopodobnie będzie zawierać software'owy ray tracing oparty na implementacji Lumen.

Producent zauważa, że ​​ray tracing jest ważnym elementem w Aveum i jego wymaganiach systemowych.

Nowości Unreal Engine 5

Lumen to jedna z głównych funkcji UE5, którą Epic Games promował, prezentując nowy silnik, wykorzystująca ray tracing i inne techniki symulujące odbijanie się światła w otoczeniu. Fortnite, jedyna jak dotąd wydana gra UE5 na PC, pozwala graczom angażować Lumen za pomocą oprogramowania lub sprzętu, przy czym ten drugi jest bardziej realistyczny i wiąże się z wyższymi spadkami wydajności.

Inna kluczowa nowość Unreal Engine 5, Nanite, również znajduje się w Immortals of Aveum. Ta funkcja dynamicznie dostosowuje szczegóły geometryczne w obiektach i środowiskach na podstawie ich odległości, renderując tylko to, co gracze będą mogli zobaczyć.

World Partition – technika UE5 do streamingu ogromnych środowisk bez ekranów ładowania – jest również w grze. Umożliwia ona poziomy o długości 20-30 km, chociaż deweloper twierdzi, że Immortals of Aveum nie jest grą z otwartym światem.

Zalecana specyfikacja dla Immortals of Aveum, obejmująca rozgrywkę w 1440p przy 60 klatkach na sekundę na średnich i wysokich ustawieniach, zawiera GeForce'a RTX 3080 Ti lub Radeona RX 6800 XT. Co ciekawe, w przeciwieństwie do niektórych najnowszych gier, Aveum nie wymaga 32 GB systemowej pamięci RAM i wystarczy nam 16 GB. Gra wymagać będzie za to aż 110 GB miejsca na dysku. 

Minimalne wymagania procesora obejmują Intel Core i7-9700 lub AMD Ryzen 7 3700X, ale Ascendant powiedziało, że Core i5-10600, 11500, 12400 lub 13400 również powinny działać. Zalecany poziom sugeruje Core i7-12700 lub Ryzen 7 5700X, ale 5700G lub 7700 też jest w porządku.

Pomimo tego, jak wysokie wydają się wymagania systemowe Immortals of Aveum, są one bardzo zbliżone do „epickich” wymagań Fortnite, co prawdopodobnie odnosi się do grania w grę z włączonymi Lumen i Nanite. To sugerować może zakres wymagań systemowych, jakich można oczekiwać od przyszłych tytułów na bazie UE5. Inne tytuły wykorzystujące ten silnik, które prawdopodobnie pojawią się w 2023 roku, to Tekken 8 i remake Silent Hill 2, ale nie jest jasne, czy wykorzystywać będą Lumen, Nanite oraz World Partition.

Premiera Immortals of Aveum na PC, PlayStation 5 i konsole Xbox Series X/S odbędzie się 20 lipca. Ascendant wciąż optymalizuje grę, więc wymagania systemowe mogą ulec zmianie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Immortals of Aveum - nowa gra od EA wymaga co najmniej GeForce RTX 2080 Super

 0