Inno3D Chill Frostbite i Phanteks Glacier G30 Strix - dwa bloki wodne dla RTX 3080 i RTX 3090

Inno3D Chill Frostbite i Phanteks Glacier G30 Strix - dwa bloki wodne dla RTX 3080 i RTX 3090

Inno3D wprowadza na rynek karty graficzne RTX 3090 i 3080 w wersji Chill Frostbite, które mają fabrycznie założone bloki wodne. Zestaw znajdujący się w kartach graficznych iChill Frostbite z serii RTX 30 ma oferować wysokiej jakości komponenty i wyjątkowe oświetlenie RGB. Według Inno3D przy wykorzystaniu chłodnicy 240 lub 360 mm, można uzyskać temperatury 60-65ºC. Sam blok wodny jest wydajniejszy, dzięki nowej konstrukcji. Elementy zostały przeprojektowane, przepływ cieczy zoptymalizowany, a pady termiczne mają teraz grubość 1 mm. Zmieniono również miedziany blok wykonany z czystej miedzi, który ma teraz grubość 5,5 mm i jest niklowany, aby poprawić wydajność chłodzenia. Wszystkie te ulepszenia skutkują lepszym i wydajniejszym chłodzeniem wszystkich krytycznych elementów karty, w tym pamięci, VRM i GPU.

Inno3D i Phanteks pokazują nowe bloki wodne dla kart Ampere. Niestety są pewne ograniczenia. Chill Frostbite nie jest sprzedawany bez karty, za to Glacier G30 Strix pasuje tylko na karty Asusa.

"Przezroczysty, odważny i efektowny" projekt tych bloków wodnych pokazuje wnętrze, umożliwiając efektowną prezentację chłodzenia i przepływającego płyny chłodzącego. Obie karty mają fabrycznie referencyjne taktowanie bazowe, a zegary boost obu kart są podbite o około 3,5%, zwiększając taktowania do 1755 MHz w RTX 3090 iChill Frostbite i 1770 MHz w RTX 3080 iChill Frostbite. Niestety Inno3D nie oferuje bloków w samodzielnej sprzedaży, jednak są inne ciekawe rozwiązania, jak choćby Phanteks Glacier G30 Strix, choć tutaj pojawia się ograniczenie modelu - jak sama nazwa wskazuje, chłodzenie to dedykowane jest wyłącznie kartom wyprodukowanym przez Asusa. 

Phanteks Glacier G30 Strix to zestawy bloków wodnych i płyt backplate dla kart Asus ROG Strix RTX 3080 i 3090. Chłodzenie dostępne jest kolorze czarnym anodowanym lub chromowanym. Podstawę wykonano z niklowanej miedzi, górę z przezroczystego akrylu, a panele tylne z pełną osłoną są z aluminium. Dodatkowo zestaw wykorzystuje O-ringi VITON, aby zapobiec wyciekom, zapewniając, że bloki są tak niezawodne, jak to tylko możliwe w przypadku ciągłej pracy. Miedziana podstawa o grubości 6 mm i duży obszar żeberek zapewniają przenoszenie ciepła przy "zmniejszonym oporze przepływu", zapewniając wyjątkową wydajność. Wszystkie krytyczne komponenty kart graficznych, w tym GPU, VRAM, VRM i kontrolery, są "bezpośrednio chłodzone" przez miedzianą podstawę i backplate. Ceny zaczynają się od 169,90 EUR za blok i 39,90 EUR za płytę tylną, jednak w pakiecie cena wynosi 189,90 EUR.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Inno3D Chill Frostbite i Phanteks Glacier G30 Strix - dwa bloki wodne dla RTX 3080 i RTX 3090

 0