Instagram ma nowego CEO. To weteran Facebooka

Instagram ma nowego CEO. To weteran Facebooka

Instagram niezbyt długo pozostał bez szefa po tym, jak w ubiegłym tygodniu swoje odejście ogłosili założyciele tej popularnej platformy społecznościowej. Kevina Systroma, czyli niedawnego dyrektora generalnego, na stanowisku zastąpił Adam Mosseri, który według różnych opinii należy do weteranów Facebooka. Jako jeden z bardziej zaufanych ludzi Marka Zuckerberga, rozwinie on Instagrama w kierunku, jaki wymarzył sobie twórca największego portalu społecznościowego. Warto podkreślić, że kością niezgody pomiędzy trio Zuckerberg, Systrom oraz Krieger pozostawały plany dotyczące przyszłości firmy, niezgodne z ideałami przyświecającymi jej pierwotnym pomysłodawcom. 

Adam Mosseri został nowym szefem Instagrama, zastępując na tym stanowisku jednego z założycieli społecznościowej platformy. 

Instagram ma nowego CEO. To weteran Facebooka

Mosseri, zgodnie z informacjami pochodzącymi z profilu LinkedIn, przygodę z Facebookiem rozpoczął w lipcu 2008 roku. W tym czasie stopniowo piął się w korporacyjnej hierarchii, a w maju bieżącego roku awansował z wiceprezesa ds. Zarządzania produktami na Facebooku na szefa produktu na Instagramie. Co ciekawe, Kevin Systrom i Mike Krieger wyrazili głęboką nadzieję, że ich dziecko pod opieką Adama Mosseri podąży drogą dalszego, owocnego rozwoju, zgodnego z dotychczasowymi wartościami przyświecającymi Instagramowi. Cóż, jeżeli rzeczywiście nowy CEO w jakimś stopniu przybliży stronę do rozwiązań znanych z Facebooka, wówczas marzenia założycieli legną w gruzach, jednak z oceną dokonań świeżo upieczonego sternika oczywiście należy się wstrzymać.

Przypomnijmy, że Facebook kupił Instagrama w 2012 roku za cenę miliarda dolarów, aczkolwiek szacuje się, iż obecna wartość portalu wynosi nawet 100 mld dolarów. Mimo wszystko ostatnie roszady to kolejny cios dla Marka Zuckerberga, który musi zmagać się z wieloma aferami, jakie otaczają posiadaną przez niego korporację. Wszystko zaczęło się od ogromnego wycieku w ramach Cambridge Analytica, z kolei teraz hakerzy wyciągnęli dane z aż 50 mld kont, wbijając następną szpilkę w amerykańskiego giganta. Czy w jakikolwiek sposób wpłynie to na najpopularniejsze serwisy społecznościowe? Trudno ocenić, ale przynajmniej z jednej strony ryzyko zostało zminimalizowane - Mosseri nie powinien przeszkadzać w forsowaniu nowych instagramowych pomysłów szefa.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Instagram ma nowego CEO. To weteran Facebooka

 0