Instagram rozpoczyna testy płatnej subskrypcji

Instagram rozpoczyna testy płatnej subskrypcji

Instagram wprowadza opcję subskrypcji, która ma być formą wsparcia twórców. Na razie testy są prowadzone na wybranej grupie użytkowników, chociaż jeśli rozwiązanie odniesie sukces, to należy oczekiwać jego implementacji dla wszystkich.

Użytkownicy Instagrama z USA mogą subskrybować niewielką liczbę twórców, aby uzyskać dostęp do ekskluzywnych treści oraz funkcji. W poście na blogu firma informuje, że dzisiaj rozpoczyna test płatnej subskrypcji, a w nadchodzących tygodniach do programu doda więcej twórców. Fani, uiszczając miesięczną opłatę uzyskają dostęp do materiałów zarezerwowanych tylko dla abonentów, takich jak ekskluzywne transmisje i Story. Subskrybenci otrzymają również fioletową plakietkę obok nazwy użytkownika, co ma ich wyróżnić na tle innych. Poziomy abonamentu wahają się od 0,99 do 99,99 USD miesięcznie i to od autorów zależy jaki próg cenowy wybiorą.

Instagram wprowadził dla użytkowników z USA opcję subskrybowania ulubionych twórców.

Instagram rozpoczyna testy płatnych subskrypcji

W początkowym teście bierze udział dziesięciu twórców, w tym koszykarz Sedona Prince, olimpijczyk Jordan Chiles i Aliza Kelly. Adam Mosseri z Instagrama stwierdził, że subskrypcje stanowią "jeden z najlepszych sposobów dla influencerów na generowanie przewidywalnego dochodu". Co ważne, część z nich zarabia na już dostępnych publicznie funkcjach. Zapewne platforma należąca do Facebooka jakiś procent wpływów zabiera dla siebie. Narzędzie jest na razie testowane na użytkownikach ze Stanów Zjednoczonych i nie ma gwarancji, że kiedykolwiek zostanie rozszerzone o osoby z całego świata, ale Instagram nie zaprzecza, że taki jest plan. Subskrypcje w przypadku mediów społecznościowych to nic nowego.

W czerwcu 2020 z taką usługą ruszył Facebook, by wspomóc twórców. Również Twitter zaproponował Twitter Blue czyli abonament pozwalajacy m.in. na edytowanie własnych wpisów czy przeglądanie serwisu bez reklam. Uważacie, że subskrypcje w serwisach społecznościowych to dobry pomysł? Wspieralibyście ulubionego autora taką opcją? Instagram w zeszłym miesiącu wprowadził Zrób sobie przerwę” (Take a Brake), która dostępna jest w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Teraz kiedy użytkownik przez dłuższy czas przewija Instagrama otrzyma komunikat o zrobieniu przerwy oraz ustawienie powiadomień.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Instagram rozpoczyna testy płatnej subskrypcji

 0