Intel Arc A380 - niereferencyjna wersja karty pojawiła się na chińskim rynku. Poznaliśmy wycenę

Intel Arc A380 - niereferencyjna wersja karty pojawiła się na chińskim rynku. Poznaliśmy wycenę

Na chińskim portalu aukcyjnym zagościła oferta z kartą graficzną Intel Arc A380. Niereferencyjny model GPU autorstwa GUNNIR został fabrycznie podkręcony, osiągając w trybie boost zegar na poziomie 2450 MHz. Jednostka cechuje się także o 17 W wyższym TDP, zaś za poprawne odprowadzanie ciepła odpowiada 2-wentylatorowa konstrukcję chłodzenia. W przeliczeniu produkt wyceniono na około 595 dolarów amerykańskich.

GUNNIR Arc A380 Photon to pierwsza znana nam niereferencyjna wersja karty graficznej Intela, oparta na architekturze Xe-HPG/DG2, która pojawiła się w sprzedaży. Wspomniany model umieszczono na jednym z chińskich portali aukcyjnych, gdzie został wyceniony na 3999 RMB, co w przeliczeniu daje około 595 dolarów amerykańskich, czyli na czas pisania artykułu nieco ponad 2650 złotych. Sam układ to niestandardowa konstrukcja, wykorzystująca do chłodzenia parę wentylatorów. Produkt cechuje się także fabrycznie zwiększonym taktowaniem rdzenia, który w trybie boost może pracować z częstotliwością rzędu 2450 MHz. Zwiększeniu uległo również TDP karty ze standardowych 75 W do 92 W.

Mimo zapowiedzi Intela o dostępności kart graficznych z serii Arc A380 jedynie w gotowych zestawach komputerowych, jeden z chińskich sklepów umieścił w sprzedaży osobną konstrukcję autorstwa GUNNIR.

GUNNIR Intel Arc A380

Oferta sprzedaży jest niestety oznaczona jako niedostępna z uwagi na wyprzedanie asortymentu. Nie tak dawno pojawiły się również doniesienia o zmianie specyfikacji pamięci w przypadku układów Arc A380. Intel zaktualizował swoją stronę, umieszczając na liście kości 15,5 Gb/s zamiast 16 Gb/s. Oznacza to, że model od GUNNIR powinien cechować się właśnie wolniejszą pamięcią. Jeśli chodzi o dostępność jednostek A380, to niebiescy wspomnieli, iż w czerwcu ma być ona ograniczona jedynie do gotowych zestawów komputerowych.

Możemy więc zakładać, że albo ktoś wyszedł przed szereg, umieszczając GUNNIR Arc A380 jako osobny produkt, albo firma otrzymała odpowiednie pozwolenie. Wygląda na to, że kartę Intela możemy nabyć jedynie za pośrednictwem wspomnianej chińskiej witryny, ponieważ inne sklepy nie mogą jeszcze sprzedawać tych układów. Sytuacja wygląda zatem dość dziwnie, co nie zmienia faktu, iż uzyskaliśmy kilka ciekawych informacji na temat samej konstrukcji niebieskich.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Arc A380 - niereferencyjna wersja karty pojawiła się na chińskim rynku. Poznaliśmy wycenę

 0