Intel Arc A750 przetestowany w kolejnej grze. Wypada wyraźnie lepiej od rywali

Intel Arc A750 przetestowany w kolejnej grze. Wypada wyraźnie lepiej od rywali

Intel kontynuuje promowanie swoich nadchodzących desktopowych kart graficznych, tym razem pokazał, na co stać model Arc A750 w Control w rozdzielczości 1440p. Bazując na danych producenta, można dojść do wniosku, że nowe GPU Intela z łatwością pokonuje konkurencję.

Już w zeszłym tygodniu widzieliśmy demonstrację funkcji GPU Intela na karcie graficznej Intel Arc A750, a teraz firma daje nam bardziej szczegółowy obraz wydajności w nowym tytule. Ostatnie demo, które widzieliśmy, pokazywało 100 klatek na sekundę w Death Stranding przy ustawieniach 1440p, ale nowe wideo obejmuje bardziej wymagający tytuł, Control, przy wysokich ustawieniach 1440p z wyłączonym raytracingiem.

Intel pokazuje możliwości Arc A750 w grze Control przy wysokich ustawieniach w 1440p.

Karta graficzna jest zasilana przez konfigurację złączy 8+6, co oznacza maksymalną moc płyty 300 W (150 W+ 75 W ze złączy i 75 W z interfejsu PCIe). Intel Arc A750 będzie wyposażony w trzy złącza DisplayPort i jedno złącze HDMI. Producent potwierdził, że karta graficzna ARC Alchemist będzie obsługiwać najnowsze wersje tych interfejsów, czyli DisplayPort 2.0 i HDMI 2.1.

Przechodząc do wydajności, została ona zmierzona na początkowym poziomie „Welcome To The Oldest House” i kiedy postać stoi bezczynnie, karta zapewnia maksymalnie około 67 klatek na sekundę, ale w sekcjach bardziej zorientowanych na akcję, GPU dostarcza średnio około 60 FPS. Portal WccfTech postanowił zestawić te wyniki z kilkoma rywalami Arc A750. W związku z tym wziął na warsztat modele NVIDIA GeForce RTX 3060 i AMD Radeon RX 6600 XT, które przetestował w tej samej lokacji na tych samych ustawieniach. Wciąż jednak trzeba pamiętać, że nie jest to bezpośrednie porównanie, gdyż różnice mogą wynikać z platform. WccfTech posiadał procesor Core i9-12900K i pamięci DDR5-6000, a nie wiemy, z jakich podzespołów skorzystał Intel. Nie wydaje się jednak, by mocno wpływało to na wyniki. 

Intel Arc A750

Jak pokazują nasze testy, karta graficzna Intel Arc A750 jest około 15% szybsza niż GeForce RTX 3060 i około 20% wydajniejsza od karty graficznej Radeon RX 6600 XT. To w dużej mierze pokrywa się z danymi Intela, które pokazują, że Arc A750 jest do 14% wydajniejszy od GeForce'a RTX 3060. Chociaż jest to pojedyncza gra, pokazuje, że tytuły pierwszego poziomu (tzw. Tier 1), które zoptymalizowane są pod architekturę Alchemist, mogą pokazać pełen potencjał ich grafik. Zobaczymy jednak, jak działać będą gry spoza tej listy. 

Biorąc również pod uwagę, że Intel porównał swoją kartę z GeForcem RTX 3060, kartą graficzną kosztującą 329 USD (sugerowana cena NVIDII) i zapewnia, że pokona rywala w tytułach pierwszego poziomu (Tier 1) pod względem wydajności za dolara, możemy spodziewać się ceny bliskiej 299 USD za ten produkt.

Intel zapowiedział, że udostępni więcej szczegółów w takich tematach jak cena, wydajność, funkcje (XeSS/Raytracing) i dostępność, zanim produkty trafią do sprzedaży, więc spodziewamy się kolejnych informacji w nadchodzących tygodniach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Arc A750 przetestowany w kolejnej grze. Wypada wyraźnie lepiej od rywali

 0