Intel Arc A770 TITAN OC Edition - nowe GPU w ofercie SPARKLE

Intel Arc A770 TITAN OC Edition - nowe GPU w ofercie SPARKLE

Firma SPARKLE widocznie zacieśnia współpracę z Intelem. Na stronie producenta pojawiła się kolejna niereferencyjna karta graficzna z linii Arc (via VideoCardz). Nowym modelem jest Intel Arc A770 TITAN OC Edition. Jedną z najważniejszych cech tego układu jest obecność 16 GB pamięci.

Kolejny Arc A770 z 16 GB pamięci potwierdzony

Jakiś czas temu informowaliśmy, że firma SPARKLE dogadała się z Intelem w kwestii produkcji niereferencyjnych GPU. Tym samym SPARKLE wróciło po wielu latach na rynek kart graficznych. I widocznie wszystko idzie zgodnie z planem, ponieważ firma potwierdziła nową konstrukcję z flagowym procesorem graficznych Intela. Dokładniej mówiąc, SPARKLE zaktualizowało swoją stronę internetową, na której można teraz odnaleźć zupełnie nowy produkt. To Intel Arc A770 TITAN OC Edition. Na samej zapowiedzi się jednak nie skończyło. Już teraz możemy również zapoznać się ze specyfikacją techniczną karty. Zacznijmy od pamięci. Tutaj na szczęście otrzymujemy nie 8GB, a 16 GB w postaci kości GDDR6. Prędkość tych pamięci wynosi 17,5 Gb/s.

SPARKLE zaktualizowało swoją stronę internetową, na której można teraz odnaleźć zupełnie nowy produkt. To Intel Arc A770 TITAN OC Edition.

Ponieważ mamy do czynienia z konstrukcją, w nazwie której znalazł się dopisek "OC", możemy liczyć na podwyższone zegary. Taktowanie boost tego modelu wynosi 2300 MHz. Jeśli chodzi o zasilanie, karta posiada dwa 8-pinowe złącza, a SPARKLE rekomenduje zasilacz z mocą co najmniej 650 W. Model Arc A770 TITAN OC Edition połączymy z monitorem za pomocą pojedynczego wyjścia HDMI 2.0 lub jednego z trzech DisplayPort 2.0. Na tę chwilę tytułowa karta nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży. Jej wprowadzenie na rynek to jednak pewnie tylko kwestia dni.

Dziurę po Arc A770 Limited Edition wypełni SPARKLE

Około 2 miesiące temu, Intel niespodziewanie zakończył żywot modelu Arc A770 Limited Edition nadając mu status EOL (End Of Life). Co istotne, była to jedna z nielicznych konstrukcji Arc A770 z 16 GB pamięci, więc oferta trochę się uszczupliła. Na szczęście są jeszcze partnerzy, a dziurę po Arc A770 LE zapełni niedługo SPARKLE.

Jak widzimy, Intel mimo znacznie silniejszej konkurencji w postaci NVIDII oraz AMD dalej jest w stanie pozyskiwać mniej lub bardziej rozpoznawalnych partnerów. Aby jednak zobaczyć znacznie bardziej bogatą ofertę niereferencyjnych wersji będziemy musieli najpewniej jeszcze trochę poczekać. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Arc A770 TITAN OC Edition - nowe GPU w ofercie SPARKLE

 0