Intel Bonanza Mining z pierwszym ważnym klientem. To start-up wyceniany na 3,3 mld USD

Intel Bonanza Mining z pierwszym ważnym klientem. To start-up wyceniany na 3,3 mld USD

W ostatnich dniach usłyszeliśmy informację, że Intel zamierza zaprezentować swój pierwszy dedykowany chip ASIC do kopania kryptowalut, a już są pierwsze zamówienia.

Wciąż jesteśmy przed oficjalnym pokazem układu Bonanza Mining, który Intel zaprezentuje na konferencji ISSCC 2022, ale najwyraźniej nowość jest już w testach u potencjalnych partnerów, którzy decydują się na pierwsze zamówienia. Producent opisuje swój układ jako "bardzo niskonapięciowy, energooszczędny ASIC do kopania bitcoinów". Niestety za wcześnie, by mówić o jakiejkolwiek wydajności i porównaniach z liderem branży, jakim jest Bitmain, jednak musi być ona zachęcająca, skoro start-up GRIID, wyceniany na około 3,3 miliarda dolarów, uważa, że ​​Bonanza Mine ASIC to właściwy wybór i zawarł ostateczną umowę na dostawy z Intelem.

Start-op GRIID, który zajmuje się kopaniem bitcoinów i jest wyceniany na 3,3 mld USD podpisał wieloletnią umowę na dostawy chipów Bonanza Mining od Intela.

GRIID "zawarł ostateczną umowę na dostawę z Intelem, aby zapewnić ASIC, które, jak się spodziewamy, będą napędzać nasz wzrost. Początkowe zamówienie będzie dostarczać jednostki, które zostaną wyprodukowane w 2022 roku, a GRIID będzie miał dostęp do znacznego udziału przyszłej produkcji Intela" - oświadczył start-up. "8 września 2021 r. GRIID zawarł umowę na dostawę („Umowa dostawy Intela”), na mocy której GRIID może zakupić zaprojektowane przez Intela ASIC BZM2. Umowa dostawy od firmy Intel obowiązuje na początkowy okres czterech lat i będzie automatycznie odnawiana na jeden okres, chyba że którakolwiek ze stron przekaże powiadomienie z co najmniej 90-dniowym wyprzedzeniem przed końcem początkowego okresu czterech lat. Umowa dostawy firmy Intel zapewnia firmie GRIID stałe ceny na układy ASIC BZM2 dla wszystkich zamówień złożonych przed majem 2023 r. Ponadto, pod pewnymi warunkami, firma GRIID będzie uprawniona do zakupu od firmy Intel co najmniej 25% wszystkich kwalifikujących się układów ASIC zaprojektowanych przez firmę Intel do maja 2025 r".

Intel już wcześniej interesował się sprzętem do kopania kryptowalut. W 2018 r. firma zgłosiła patent, który przedstawiał projekt specjalistycznego systemu przetwarzania wykorzystującego określony zoptymalizowany algorytm kryptograficzny SHA-256. Firma znana jest z wykorzystywania algorytmów SHA-256 w swoich procesorach, więc wykorzystanie algorytmu i technologii produkcji krzemu do kopania kryptowalut jest ogromnym krokiem na rynku kopania bitcoinów.

Konferencja ISSCC potrwa od 20 do 26 lutego 2022 roku i będzie wydarzeniem wyłącznie wirtualnym. Prezentacja Bonanza Mine firmy Intel została zaplanowana w ramach segmentu Highlighted Chip Releases, który odbędzie się 23 lutego.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Bonanza Mining z pierwszym ważnym klientem. To start-up wyceniany na 3,3 mld USD

 0