Intel chce produkować chipy dla samochodów, rozwiązując problem niedoborów w tym sektorze

Intel chce produkować chipy dla samochodów, rozwiązując problem niedoborów w tym sektorze

Intel chce pomóc branży motoryzacyjnej, rozpoczynając produkcję chipów do pojazdów. CEO firmy Pat Gelsinger powiedział, że firma zamierza rozpocząć produkcję w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy. Gelsinger był jednym z kilku przedstawicielu czołowych producentów chipów i producentów samochodów, którzy mieli spotkać się z urzędnikami wysokiego szczebla w administracji Bidena, aby omówić kwestie związane z łańcuchem dostaw półprzewodników. Przedstawiciele firm takich jak Dell, Samsung, Ford, HP, AT&T, Alphabet, General Motors i inni wzięli udział w zebraniu 12 kwietnia. Po wczorajszym spotkaniu Gelsinger powiedział, że Intel rozmawiał z firmami, które projektują chipy dla producentów samochodów, o ich produkcji w swoich fabrykach. 

Intel chce 2 ciągu 6 - 9 miesięcy rozpocząć produkcję chipów przeznaczonych dla branży samochodowej, pomagając załagodzić kryzys w tym sektorze. Jednocześnie to wstęp do zapowiadanej produkcji kontraktowej.

W zeszłym miesiącu Intel przedstawił plany otwarcia obecnych i planowanych mocy produkcyjnych firmy dla innych producentów chipów poprzez uruchomienie produkcji kontraktowej.  Jednym z obszarów najbardziej dotkniętych niedoborami chipów jest przemysł samochodowy. Główni producenci jak Ford, GM, Audi, Honda, VW, Subaru, Toyota, Mazda, Nissan i Stellantis (Fiata, Chrysler i Peugeot) zmniejszyli lub twierdzą, że planują zmniejszyć swoją produkcję, a kilka fabryk zostało całkowicie zamkniętych.

"Mamy nadzieję, że niektóre z tych problemów można złagodzić, nie wymagając trzy- lub czteroletniej budowy fabryk, ale może sześciu miesięcy certyfikacji nowych produktów w ramach niektórych naszych istniejących procesów" - powiedział Gelsinger. "Nawiązaliśmy już kontakty z niektórymi kluczowymi dostawcami komponentów". Intel planuje przeznaczyć 20 miliardów dolarów na dwie nowe najnowocześniejsze fabryki skupione na technologiach opartych na EUV (ekstremalnym ultrafiolecie) 7 nm i niższych w Arizonie, aby pomóc w rozwiązaniu obecnego niedoboru chipów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel chce produkować chipy dla samochodów, rozwiązując problem niedoborów w tym sektorze

 0