Intel chwali się, że jego procesory mają mniej luk niż AMD

Intel chwali się, że jego procesory mają mniej luk niż AMD

Intel stwierdził, że w 2021 r. jego procesory miały 16 zgłoszonych luk w zabezpieczeniach, co oznacza, że ​​wypadają lepiej w tym aspekcie od CPU AMD, które miały 31 luk. Producent prowadzi jednak pod względem liczby luk w grafikach i ich ogólnej liczbie, ale co ciekawe prawie połowa nowych luk w zabezpieczeniach GPU Intela wynika z komponentu graficznego AMD używanego przez niego we własnych chipach.

Liczby te pochodzą z nowego raportu bezpieczeństwa produktów firmy Intel za 2021 r., który zawiera statystyki nie tylko dotyczące liczby luk, ale także sposobu kategoryzacji raportów Common Vulnerabilities and Exposure (CVE) oraz informacji o programie bug bounty (łowcy błędów). Intel twierdzi, że w 2021 r. jego procesory posiadały tylko 16 luk w zabezpieczeniach, z czego sześć zostało wykrytych przez badaczy w programie bug bounty, a pozostałe dziesięć znaleziono w firmie. Jeśli chodzi o grafikę, Intel znalazł 15 błędów wewnętrznie, a 36 w ramach inicjatywy programu nagród dla łowców błędów. Trudno jednak zestawiać je ze sobą, ponieważ w większości przypadków procesory graficzne Intela są zintegrowane z procesorem (z wyjątkiem Intel Xe DG1).

Intel stwierdził, że w 2021 r. jego procesory miały 16 zgłoszonych luk w zabezpieczeniach, co oznacza, że ​​wypadają lepiej w tym aspekcie od CPU AMD, które miały 31 luk.

Intel chwali się, że jego procesory mają mniej luk od AMD

Zanim jednak AMD zostanie uznane za zwycięzcę w dziedzinie bezpieczeństwa GPU, Intel podkreśla, że ​​CVE INTEL-SA-00481 dla procesorów Intel Core z grafiką Radeon RX Vega M zawiera 23 luki w zabezpieczeniach komponentów AMD. Wydaje się, że są one przeznaczone dla procesorów Intel Kaby Lake-G, które połączyły procesory Intel Core 8. generacji z grafiką Radeon AMD i pojawiły się w laptopach, takich jak Dell XPS 15, a także mini PC NUC „Hades Canyon”. Więc podczas gdy idą one na konto Intela, ponieważ były na chipie Intela, tak naprawdę z technologicznego puntu widzenia powinny być przypisane AMD.

Aby uzyskać informacje na temat danych AMD, Intel posiłkował się wyłącznie zewnętrznymi badaniami, trwającymi od maja do grudnia 2021 r., gdyż jak twierdzi, nie znalazł żadnych CVE przypisanych wewnętrznym badaniom AMD w 2021 r. AMD nie skomentowało jeszcze tego tematu, ale liczymy na to, że odniesie się do sprawy. 

Warto zauważyć, że procesory graficzne miały największą liczbę CVE w przypadku Intela w 2021 roku, ale luki w sieci Ethernet i oprogramowaniu wspólnie zajęły drugie miejsce, odnotowując 34 podatności dla każdego z tych elementów.

Intel chwali się, że jego procesory mają mniej luk od AMD

Intel twierdzi, że jego własne badanie bezpieczeństwa wykryło 50% luk w zabezpieczeniach, podczas gdy program bug bounty wykrył kolejne 43%. Pozostałe 7% pochodzi z projektów lub organizacji typu open source, które nie mogą brać udziału w projekcie bounty. W tym tygodniu Intel ogłosił swoją najnowszą inicjatywę w zakresie bezpieczeństwa, Project Circuit Breaker, która rozszerza program nagród, zapraszając badaczy na wydarzenia hakerskie i zapewniając dostęp do nowego i jeszcze niewydanego firmware'u, chipsetów, GPU i nie tylko.

Warto zauważyć, że Intel przedstawił zestawienie przedstawiające zagrożenie nowo odkrytych luk w zabezpieczeniach, które mają wpływ na jego produkty, ale nie przedstawił podobnych danych dla produktów AMD. Ponadto lista luk obejmuje tylko te wykryte w obu firmach w 2021 r. i tym samym nie zawiera wielu głośnych podatności z ostatnich lat. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel chwali się, że jego procesory mają mniej luk niż AMD

 0