Pracownik Amazona ukradł sprzęt komputerowy za 273000 USD. Nie uwierzycie gdzie wysyłał paczki

Pracownik Amazona ukradł sprzęt komputerowy za 273000 USD. Nie uwierzycie gdzie wysyłał paczki

Według popularnego powiedzenia, okazja czyni złodzieja, co doskonale widać na przykładzie menadżera operacyjnego Amazona, który nie potrafił oprzeć się pokusie okradzenia swojego pracodawcy. Nie przemyślał on jednak zbyt dobrze swojego planu, choć pomimo naprawdę idiotycznych posunięć, udało mu się działać przez 15 miesięcy.

Douglas Wright, Jr. to 27-latek, który do niedawna pracował w Amazonie na stanowisku menadżera operacyjnego. Do niedawna prowadzone było dochodzenie w jego sprawie, a po zebraniu wystarczającej ilości dowodów przedstawiono mu zarzuty. Douglas przyparty do muru przyznał się do oszustwa z wykorzystaniem poczty i kradzieży ponad 273000 dolarów w sprzęcie komputerowym od swojego pracodawcy. Nie ujawniono, jak wielu klientów Amazona nie otrzymało swojego sprzętu, jednak patrząc na zgromadzoną sumę, musi ich być wielu.

Paczki z procesorami, kartami graficznymi i dyskami zamiast do klientów wysyłał do swojego domu. Mimo to pozostawał bezkarny przez 15 miesięcy.

Według Departamentu Sprawiedliwości od czerwca 2020 r. do września 2021 r. Wright wykorzystywał swoje stanowisko kierownika operacyjnego w magazynie Amazona w Charlotte w Północnej Karolinie do kradzieży kart graficznych, procesorów, dysków twardych i innego sprzętu komputerowego. Problem w tym, że ten sprytny złodziej wysyłał łupy pocztą do... swojego domu.  Następnie sprzedawał skradziony towar hurtowni komputerowej w Kalifornii.

FBI współpracowało z US Postal Inspection Service, aby prześledzić całą sprawę. Ciekawostką jest jednak, że Douglas prowadził swoją działalność aż przez 15 miesięcy. Nie wiadomo czemu FBI tak długo zwlekało z aresztowaniem, bo namierzenie złodzieja z pewnością nie było trudne. Możliwe, że chciano mieć 100% pewności, albo czekano aż złodziej popełni jakiś błąd, lub zgromadzi odpowiednią kwotę, żeby zarzuty były poważniejsze. 

Złodziej z pewnością niezbyt dobrze zaplanował swoją działalność. Przede wszystkim kradł towar najbardziej popularny. Gwarantowało to szybkie pozbycie się fantów, ale jednocześnie produkty takie są pod wzmożoną kontrolą. Gdyby przemyślał całą sprawę, nie wysyłałby także paczek do swojego domu. Za taką próbę łatwego wzbogacenia się grozi mu teraz do 20 lat więzienia i grzywna do 250000 USD.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pracownik Amazona ukradł sprzęt komputerowy za 273000 USD. Nie uwierzycie gdzie wysyłał paczki

 0