Intel Core+, czyli nowy produkt w ofercie Niebieskich

Intel Core+, czyli nowy produkt w ofercie Niebieskich

Firma Intel poinformowała o wprowadzeniu nowej rodziny produktów Core+. To znane wszystkim procesory 8. generacji, ze specjalnym "gratisem" w zestawie, mianowicie pamięcią Optane Memory, przyśpieszającą pracę dysku.

Jak pamiętamy, Optane Memory jest pamięcią bazującą na modułach 3D XPoint, służącą do przyśpieszenia głównego magazynu danych komputera (zobacz nasz test tego urządzenia). Intel wkrótce zacznie oferować zestawy, składające się z jednego z trzech procesorów bieżącej generacji, a także właśnie 16-gigabajtowej pamięci Optane Memory. Na chwilę obecną uwzględniono trzy procesory: Core i7-8700, Core i5-8500 oraz Core i5-8400. Ich sugerowane ceny detaliczne, w wersji z dodatkową pamięcią, odpowiednio, wynoszą 346, 235 oraz 215 dolarów kanadyjskich. Aby wyróżnić nowy produkt, zaczęto dodawać oznaczenie "+". I tak, nowości trafią do sklepów jako Core i7+ 8700, itd. Ciekawostką może być, że ceny w tym przypadku nie są jakość przesadnie atrakcyjne. Wynoszą bowiem mniej więcej tyle, ile należy zapłacić za obydwa umieszczone w zestawie produkty, przy ich oddzielnym zakupie. 

Intel Core+

Co jednak bardziej istotne, procesory Core+ trafią nie tylko do komputerów stacjonarnych, ale także laptopów. Wówczas na obudowie pojawić ma się stosowna naklejka, informująca o wykorzystaniu pamięci Optane Memory. Niestety, póki co nie ujawniono żadnych konkretnych modeli. notebooków. Wiemy natomiast, że wszystkie trzy zapowiedziane zestawy trafią do sprzedaży już 3. kwietnia, choć chwilowo zamówienia przedpremierowe składać można jedynie w Japonii lub Kanadzie. Wprawdzie nie mamy oficjalnej informacji czy produkty zawitają również do Polski, ale wydaje się to niezwykle prawdopodobne. Intel ostatnimi czasy nie zwykł odpuszczać naszego rynku, a same pamięci Optane Memory są w nadwiślańskim kraju bezproblemowo dostępne. Pytanie: czy kogokolwiek ma szanse zainteresować taki zestaw, skoro producent w żadnym stopniu nie zachęca do jego zakupu, ustalając zupełnie standardową cenę?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Core+, czyli nowy produkt w ofercie Niebieskich

 0