Intel Core i7-8720HQ - nowe przecieki na temat 6-rdzeniowego mobilnego CPU

Intel Core i7-8720HQ - nowe przecieki na temat 6-rdzeniowego mobilnego CPU

Powoli napływa do nas coraz więcej szczegółów odnośnie nowych mobilnych procesorów Intela, a najnowsze przecieki dostarczają świeżych informacji na temat nadchodzącego flagowego modelu.

Mowa tutaj oczywiście o procesorze Core i7-8720HQ, który stanowić ma topową propozycję niebieskiej ekipy dla notebooków i stał się bohaterem wycieku pewnego chińskiego forum technologicznego. Ten bazować będzie na tej samej 1440-pinowej obudowie BGA jak 7. generacja mobilnych procesorów Core, ale w tym przypadku będziemy mogli mówić o dość unikalnym, prawdziwie 8-generacyjmym układzie, który dostarczy 6 rdzeni bazujących na architekturze Coffee Lake. Warto podkreślić, że będzie to pierwszy procesor Intela z taką ilością rdzeni, który trafi do laptopów. Trudno z kolei nie wiązać dość nagłego skoku w ilości rdzeni układów Niebieskich, zarówno na stacjonarnych, jak i mobilnych platformach, z presją ze strony AMD i jego Ryzenów, co idealnie pokazuje jak istotna jest mocna konkurencja na rynku.

Za sprawą Core i7-8720HQ, w końcu i mobilne procesory Intela doczekają się 6 rdzeniowych modeli, co przełoży się na spory wzrost wielowątkowej wydajności

Wracając jednak do procesora Core i7-8720HQ, ten wspierać będzie technologię HyperThreading, co oznacza, że przy 6 rdzeniach możemy liczyć na aż 12 wątków. Co jednak ciekawe, tylko 9 MB pamięci cache trzeciego poziomu (L3) zostanie w tym przypadku oddane do naszej dyspozycji, pomimo iż na układzie znajdować będzie się fizycznie 12 MB. TDP wynosi tu 45 W, a jeśli chodzi o taktowanie, to bazowa częstotliwość wynosić ma 2,4 GHz, a w trybie Turbo Boost wzrośnie ona do 3,6 GHz. Core i7-8720HQ w testach osiąga zbliżone wyniki do desktopowego procesora Core i5-8600K, nadrabiając niższe zegary obecnością technologii HyperThreading. Nowy flagowiec dla laptopów, powinien trafić do high-endowych notebooków dla graczy w pierwszym kwartale 2018 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Core i7-8720HQ - nowe przecieki na temat 6-rdzeniowego mobilnego CPU

 0