Intel Core Ultra 200 i Core Ultra 300 - wyciekły informacje o nadchodzących CPU

Intel Core Ultra 200 i Core Ultra 300 - wyciekły informacje o nadchodzących CPU

Przecieki ujawniają szczegóły dotyczące konfiguracji rdzeni procesorów z serii Arrow Lake, a także tego jakie iGPU zostanie użyte. Co ciekawe nie zabrakło również wzmianki na temat procesu litograficznego. Są również informacje o Panther Lake.

Do sieci trafiły nowe przecieki (dzienniki wysyłkowe) o procesorach z serii Arrow Lake oraz Panther Lake dla laptopów. Układy te zadebiutują kolejno jako linia Core Ultra 200 oraz Core Ultra 300. Jeśli chodzi o Core Ultra 200, tutaj mamy zobaczyć zarówno modele dla komputerów stacjonarnych jak i mobilnych. Intel planuje 4 podserie:

  • HX - dla laptopów klasy high-end
  • H - dla wydajnych laptopów
  • U - dla laptopów o niskim poborze mocy
  • S - dla komputerów stacjonarnych

Informacje zawarte w dziennikach wysyłkowych sugerują, że Intel może użyć zintegrowanej pamięci LPDDR5X w przypadku procesorów z linii Panther Lake-UH.

Z przecieku wynika, że w ramach podserii HX zobaczymy model z 24-rdzeniowy (8 wydajnościowych i 16 energooszczędnych). W przypadku procesorów z końcówką H pojawić ma się maksymalnie model z 14 rdzeniami w konfiguracji 6 + 8. Podseria U dostarczy natomiast do 10 rdzeni, z czego aż 8 będzie energooszczędnych.

  • Arrow Lake-HX: 24 rdzenie (8 + 16)
  • Arrow Lake-H: 14 rdzeni (6 + 8)
  • Arrow Lake-U: 10 rdzeni (2 + 8)

Dowiedzieliśmy się także, iż procesory Arrow Lake-H otrzymają układ graficzny GT2 wykorzystujący architekturę Alchemist Xe-LPG+. Zintegrowany układ graficzny Xe-LPG+ pojawić ma się również w procesorach Arrow Lake-U. W tym przypadku będzie to jednak wariant oznaczony jako GT1. W ramach Arrow Lake-HX zobaczymy natomiast iGPU Xe-LPG.W nowym przecieku znajduje się także informacja, że procesory Arrow Lake-H będą wytwarzane w procesie litograficznym N3B, a więc Intel postawi na zakłady TSMC.

Arrow Lake Core Ultra 200

Źródło: X/@harukaze5719

 

Panther Lake, czyli Core Ultra 300

Zgodnie z nowymi przeciekami, Panther Lake (Core Ultra 300) zadebiutuje jako 3 podserie: P, UH oraz UPH. Informacje zawarte w dziennikach wysyłkowych sugerują, że Intel może użyć zintegrowanej pamięci LPDDR5X w przypadku procesorów z linii Panther Lake-UH. Będą to układy o niskim poborze mocy, a więc odnajdziemy je w cienkich i lekkich laptopach.

Panther Lake Core Ultra 300

Źródło: X/@harukaze5719

Obecnie mówi się, że procesory z rodziny Arrow Lake będą miały swoją premierę na początku 2025 roku. Na serię Panther Lake będziemy musieli natomiast poczekać do 2026 roku. 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Core Ultra 200 i Core Ultra 300 - wyciekły informacje o nadchodzących CPU

 0