Intel Core Ultra 9 185H w benchmarku. Tym razem wypadł o niebo lepiej

Intel Core Ultra 9 185H w benchmarku. Tym razem wypadł o niebo lepiej

To już nie pierwszy raz, kiedy w bazie programu Geekbench możemy zobaczyć wyniki testu procesora Intel Core Ultra 9 185H. Zdaje się jednak, że poprzednio było coś nie tak z wydajnością wielordzeniową, ponieważ nowe wyniki są znacznie lepsze.

Intel Core Ultra 9 185H to flagowy reprezentant nadchodzącej linii mobilnych procesorów Meteor Lake. O tym układzie wiemy już całkiem sporo, zwłaszcza że w sieci dostępne są wyniki benchmarków z jego udziałem. Już wcześniej w tym miesiącu mogliśmy oglądać tytułowy model w akcji, ponieważ ten został sprawdzony w popularnym Geekbenchu. Wówczas zakładaliśmy jednak, iż przetestowany egzemplarz był w rzeczywistości jedynie próbką inżynieryjną. I zdaje się, że ta teza została właśnie potwierdzona. W internetowej bazie Geekbench pojawił się bowiem kolejny test Core Ultra 9 185H. Tym razem jednak wynik jest znacznie lepszy.

O ile w kwestii wydajności jednordzeniowej niewiele uległo zmianie, o tyle wynik w benchmarku wielordzeniowym wygląda o niebo lepiej.

Core Ultra 9 185H - wyniki

Nowe rezultaty benchmarku

 
Core Ultra 9 185H - poprzednie wyniki

Poprzednie rezultaty benchmarku

 

O ile w kwestii wydajności jednordzeniowej niewiele uległo zmianie, o tyle wynik w benchmarku wielordzeniowym wygląda o niebo lepiej. Przechodząc już do konkretów, nowe wyniki Core Ultra 9 185H to odpowiednio 1873 i 13796 punktów. Poprzednio było to natomiast 1849 i 9832 punktów. Mówimy zatem o poprawie aż o 40%. Grubo ponad 13 tys. punktów oznacza także wyższe osiągi nawet od Core i9-13900H.

Intel Core Ultra 9 185H - specyfikacja

Za sprawą pojawienia się nowego benchmarku po raz kolejny potwierdziły się tez wcześniejsze przecieki mówiące, że procesory Intel Core Ultra 9 będą taktowane zegarem powyżej 5,0 GHz. Bohater tego newsa pracował w trakcie obciążenia benchmarkiem z maksymalną częstotliwością 5,1 GHz. Wysoka wydajność wielordzeniowa nie wzięła się tutaj oczywiście z przypadku. Core Ultra 9 185H posiada łącznie 16 rdzeni, na które składa się 6 jednostek wydajnościowych i 10 energooszczędnych. Dodatkowo do dyspozycji użytkownika oddane są 22 wątki.

Intel Core Ultra 9 185H - specyfikacja

Procesor został wyposażony także w 24 MB pamięci cache L3, a jego TDP ma oscylować w przedziale 28-45 W. Na premierę serii Core Ultra nie będziemy musieli zbyt długo czekać. Ta zaplanowana jest bowiem na 14 grudnia. Możemy zatem domyślać się, że producenci laptopów już niecierpliwie czekają na targi CES 2024, w trakcie których będą mogli zaprezentować światu swoje najnowsze produkty z nową generacją mobilnych procesorów Intela. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Core Ultra 9 185H w benchmarku. Tym razem wypadł o niebo lepiej

 0