Intel kończy produkcję procesorów Core-X z rodziny Skylake-X

Intel kończy produkcję procesorów Core-X z rodziny Skylake-X

Intel potwierdził stopniowe zatrzymywanie produkcji procesorów Core-X 9. generacji bazujących na architekturze Skylake-X dla platformy HED oraz stacji roboczych. Zgodnie z dokumentem Niebiescy rozpoczną proces wycofywania układów ze swojej oferty i nie będą przyjmować na nie zamówień od 22 stycznia 2021 roku, z kolei ich wysyłka ma odbywać się do 9 lipca przyszłego roku. Wszelkie zlecenia złożone po 22 stycznia nie podlegają anulowaniu ani zwrotowi od dystrybutorów oraz detalistów co nie tyczy się konsumentów, którzy zachowają m.in. gwarancję i wszelkie prawa konsumenckie danego kraju. Koniec produkcji i przyjmowania zamówień obejmuje wszystkie procesory Intel Skylake-X oparte na gnieździe LGA2066, w tym Intel Core i7 9800X, Core i7 9820X ​​Core i9 9900X, Core i9 9920X, Core i9 9940X, Core i9 9960X i Core i9 9980XE. Co ciekawe kilka układów dla stacji roboczych z serii Xenon również jest wycofywana z obiegu (zaczynając od W-2000 a na W-2175 skończywszy). Pożegnanie z Core-X nie jest ogromnym zaskoczeniem.

Intel potwierdził stopniowe zatrzymywanie produkcji kilkunastu procesorów Core-X 9. generacji opartych na architekturze Skylake-X.

Intel kończy produkcję procesorów Core-X z rodziny Skylake-X

Przede wszystkim Intel ma na rynku chipy Cascade Lake-X 10. generacji, w tym flagowy Core i9-1090XE. Plotki wskazują jednak, iż w najbliższej przyszłości firma nie wprowadzi żadnych nowych układów HEDT. Warto wspomnieć o kolejnym wycieku wskazującym, że Intel chce wzbogacić swoje produkty o big.LITTLE. Źródłem tej rewelacji są dokumenty przedsiębiorstwa opisujące "Intel Hybrid Technology". W praktyce duże oraz małe rdzenie będą posiadały różne mocne obliczeniowe, a także efektywność. Ponadto Niebiescy ogłosili nową generację Thunderbolt 4, która zapewnia prędkość do 40 Gb/s oraz szereg innych elementów. Przede wszystkim jest to standard zgodny z USB 4 oraz obsłuży do dwóch monitorów 4K lub jeden 8 K w 60 Hz. Thunderbolt 4 nadejdzie wraz z procesorami Tiger Lake z kontrolerem Maple Ridge 8000.

Nie najgorzej Intel radzi sobie pod względem finansów. W pierwszym kwartale 2020 roku producent odnotował przychody w wysokości 19,8 miliardów dolarów, co daje wzrost o 23 procent względem analogicznego okresu 2019 roku, natomiast na akcję wyniósł 1,45 dolara dając 63-procentowy wzrost w porównaniu z 89 centami w analogicznym czasie wcześniejszego roku. Bez wątpienia jest to mały sukces korporacji, ponieważ analitycy oczekiwali 1,27 zysku na akcję, jak również 18,7 mld dolarów przychodów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel kończy produkcję procesorów Core-X z rodziny Skylake-X

 0