Intel kończy z produkcją Blockscale, układów ASIC do kopania bitcoinów

Intel kończy z produkcją Blockscale, układów ASIC do kopania bitcoinów

Intel zaprezentował swoje układy ASIC do wydobywania bitcoinów w kwietniu ubiegłego roku. Seria nazywała się Blockscale i pojawiła się w momencie, gdy wartość tej kryptowaluty zaczynała spadać. Teraz, gdy znów się podnosi, wręcz przeciwnie, zapowiada koniec produkcji.

Zaczęli produkować, gdy ceny spadały. Wstrzymują produkcję, gdy ceny znów rosną...

W kwietniu ubiegłego roku Intel rozpoczął produkcję układów ASIC, które miały umożliwić wydobywanie kryptowaluty Bitcoin. Decyzja ta została podjęta po dwóch dużych wzrostach wartości Bitcoina i dwóch równie znaczących spadkach. W momencie wprowadzenia tych układów, nazwanych Blockscale (znanych również pod kryptonimem Bonanza Mine), wydawało się, że Bitcoin po raz trzeci zdoła zanotować wzrost. Niestety, po krótkim okresie ożywienia, wartość Bitcoina zaczęła długoterminowy spadek - z ówczesnych około 40 tysięcy USD do około 16 tysięcy USD. Mimo że nastąpiło pewne ożywienie, a cena Bitcoina czasami przekracza 30 tysięcy USD, Intel ogłosił wycofanie się z produkcji układów Blockscale 1000 ASIC. Urządzenia te miały umożliwić wydobywanie Bitcoina w sposób energooszczędny, jednak firma zdecydowała się na wycofanie ich z rynku.

Intel kończy z układami ASIC do kopania Bitcoinów. Firma chce skoncentrować się na działalności, która wychodzi jej lepiej...

Zamówienia złożone teraz, zostaną dostarczone za.... rok.

Intel zakończy produkcję układów ASIC do wydobywania kryptowaluty Bitcoin i zamierza skupić się na swojej strategii IDM 2.0. Ci, którzy nadal chcą zamówić modele Blockscale 1120, 1140 lub 1160, muszą złożyć zamówienie przed 20 października 2023 roku. Ostatnie sztuki zostaną dostarczone 20 kwietnia 2024 roku, a klienci będą mogli korzystać z pomocy technicznej firmy Intel. W ramach swojej strategii IDM 2.0 firma chce oferować swoje moce produkcyjne innym firmom i skoncentrować się na produkcji elementów sieciowych, GPU i chipsetów, zamiast procesorów, które mogą łatwiej produkować inne firmy.

Firma nie poinformowała co ze złożonymi wcześniej zamówieniami i podpisanymi umowami. Jedna z nich, podpisana w 2021 roku obejmuje okres 4 lat. "8 września 2021 r. GRIID zawarł umowę na dostawę („Umowa dostawy Intela”), na mocy której GRIID może zakupić zaprojektowane przez Intela ASIC BZM2. Umowa dostawy od firmy Intel obowiązuje na początkowy okres czterech lat i będzie automatycznie odnawiana na jeden okres, chyba że którakolwiek ze stron przekaże powiadomienie z co najmniej 90-dniowym wyprzedzeniem przed końcem początkowego okresu czterech lat. Umowa dostawy firmy Intel zapewnia firmie GRIID stałe ceny na układy ASIC BZM2 dla wszystkich zamówień złożonych przed majem 2023 r. Ponadto, pod pewnymi warunkami, firma GRIID będzie uprawniona do zakupu od firmy Intel co najmniej 25% wszystkich kwalifikujących się układów ASIC zaprojektowanych przez firmę Intel do maja 2025 r".

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel kończy z produkcją Blockscale, układów ASIC do kopania bitcoinów

 0