Intel poprawia łączność Bluetooth podczas korzystania z dwóch kontrolerów DualSense

Intel poprawia łączność Bluetooth podczas korzystania z dwóch kontrolerów DualSense

Aktualizacja sterowników Bluetooth od Intela wprowadza poprawki w kwestii łączności padów DualSense. Nowa wersja poprawia połączenie podczas używania dwóch padów jednocześnie.

Aktualizacja Bluetooth od Intela

Intel przygotował aktualizację, która powinna ucieszyć graczy korzystających z padów od PlayStation 5. Firma wydała nową wersję sterowników dla swoich modułów Bluetooth. Uaktualnienie przynosi w zasadzie wyłącznie poprawki, w tym tę jedną najważniejszą z punktu widzenia graczy. Wydanie oznaczone numerem 23.30.0 dodaje ulepszoną łączność dla drugiego kontrolera DualSense. W praktyce oznacza to rozwiązanie problemu z połączeniem padów, kiedy chce się prowadzić rozgrywkę w trybie kooperacji.

Wydanie oznaczone numerem 23.30.0 dodaje ulepszoną łączność dla drugiego kontrolera DualSense.

Należy jednak zaznaczyć, że w opisie aktualizacji Intel mówi tylko o ulepszeniu dla drugiego kontrolera. Może to oznaczać, że w momencie korzystania tylko z jednego żadnych poprawek łączności nie będzie. Być może poprawa sygnału nie jest aż tak konieczna, kiedy w użyciu jest tylko jeden kontroler. W przypadku dwóch znajdujących się blisko siebie padów oraz innych źródeł zakłóceń, jak chociażby sieć Wi-Fi, kontrolery mogły zwyczajnie radzić sobie już gorzej. A przecież chyba nikt nie chciałby opóźnień lub co gorsza niezarejestrowanych kliknięć w przyciski podczas rozgrywki.

Kontrolery coraz ważniejsze dla pecetowych graczy

Dalsze ulepszenia sterowników wprowadzane przez aktualizację dotyczą stabilności. Dokładniej mówiąc Intel poprawił działanie urządzenia, kiedy system wychodzi z hibernacji albo trybu uśpienia. To powinno ułatwić na przykład właśnie kontrolerom ponowne łączenie się z komputerem. Sama aktualizacja Bluetooth od Intela kompatybilna jest z systemami Windows 10 oraz Windows 11.

Jak poinformowało jeszcze w ubiegłym roku Valve, pecetowi gracze coraz częściej wykorzystują pady jako urządzenia sterujące w grach. Więcej jest także osób, które używają jakiegoś kontrolera od PlayStation. Właśnie dlatego jeszcze w listopadzie 2023 roku Steam dostał aktualizację, która dodała do obsługiwanych kontrolerów modele DualSense oraz DualShock. Dodatkowo wprowadzono ułatwienia w korzystaniu z platformy dla graczy używających padów. Poprawa łączności Bluetooth z DualSense powinna zatem ucieszyć sporą ilość osób.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel poprawia łączność Bluetooth podczas korzystania z dwóch kontrolerów DualSense

 0