Intel prezentuje mobilne procesory Tiger Lake z Iris Xe i ujawnia czym jest tajemnicze Intel Evo

Intel prezentuje mobilne procesory Tiger Lake z Iris Xe i ujawnia czym jest tajemnicze Intel Evo

Intel zaprezentował nową generację mobilnych procesorów, które mają przynieść znaczące zmiany w zakresie wydajności laptopów. Procesory Intel 11. generacji wraz z układem graficznym Intel Iris Xe, znane szerzej pod nazwą kodową Tiger Lake, mają być najlepszymi układami dedykowanymi cienkim i lekkim laptopom zarówno z systemem Windows jak i ChromeOS.  Wykorzystując nową technologię procesorów SuperFin firmy Intel, procesory Intel Core 11. generacji optymalizują zużycie energii i szybkości reakcji, jednocześnie działając z wyższym taktowaniem względem poprzedniej generacji. Intel zapowiada ponad 150 modeli urządzeń, które dostarczą wszyscy wiodący producenci jak Acer, Asus, Dell, Dynabook, HP, Lenovo, LG, MSI, Razer i Samsung. Oprócz procesorów Intel przedstawił również markę Evo dla projektów laptopów zweryfikowanych pod kątem specyfikacji drugiej edycji programu Project Athena. Oparte na procesorach Intel Core 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe, urządzenia ze znaczkiem Intel Evo zostały zweryfikowane jako najlepsze laptopy.  W tym roku spodziewanych jest ponad 20 zweryfikowanych projektów ze znaczkiem Evo. "Procesory Intel Core 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe to duży krok naprzód w wydajności procesorów w świecie rzeczywistym i są to najlepsze procesory do laptopów, jakie zbudowaliśmy" - powiedział Gregory Bryant, wiceprezes Intela i dyrektor generalny Client Computing Group. "Od produktywności i tworzenia treści po rozrywkę i gry, jeśli wybierzesz system z procesorem Intel Core 11. generacji - zwłaszcza jeden z naszych nowych opracowanych wspólnie i zweryfikowanych projektów Intel Evo - wiesz, że otrzymujesz najlepsze możliwe wrażenia z korzystania z laptopa".

Intel wprowadza na rynek oparte na nowej technologii Intel SuperFin mobilne procesory 11. generacji Tiger Lake z arrchitekturą Willow Cove i grafiką Intel Xe. Układy dedykowane są wydajnym, ale cienkim i lekkim laptopom. Grafika Intel Xe ma pozwolić nawet na komfortowe granie w rozdzielczości FullHD.

Tylko projekty laptopów, które konsekwentnie spełniają lub przewyższają standardy KEI i specyfikację Project Athena, są weryfikowane pod kątem używania znaczka Intel Evo. Cele KEI są wartościami minimalnymi i obejmują:

  • Stały czas reakcji na baterii
  • Budzenie systemu ze snu w mniej niż 1 sekundę
  • 9 lub więcej godzin rzeczywistej pracy baterii w systemach z wyświetlaczami FHD
  • Szybkie ładowanie oferujące nawet 4 godziny pracy w mniej niż 30 minut w przypadku systemów z wyświetlaczami FHD

Platforma Intel Evo oferuje również najlepszą w swojej klasie łączność przewodową i bezprzewodową, ze zintegrowanym uniwersalnym łączem kablowym Thunderbolt  4 i Intel Wi-Fi 6 (Gig+), jak również najwyższej jakości dźwięk, kamerę internetową i wyświetlacz, a wszystko to w eleganckiej, cienkiej i lekkiej obudowie zapewniającej najwyższą jakość. Intel twierdzi, że nowe procesory oferują ponad 20% większą produktywność w biurze w porównaniu z konkurencyjnymi produktami oraz w pracy, która odzwierciedlają sposób, w jaki ludzie codziennie korzystają z laptopów. Do tego producent podkreśla wydajność w zaawansowanym tworzeniu treści - do 2,7 x szybsza edycja zdjęć w świecie rzeczywistym i więcej do 2 x szybszej edycji wideo w świecie rzeczywistym w porównaniu z produktami konkurencji, a także obsługę wyświetlaczy 8K HDR i do czterech jednoczesnych wyświetlaczy 4K HDR

 Intel ujawnia szczegóły Tiger Lake, nowego procesu SuperFin i zdradza plany na przyszłość

Procesory Intel Core 11. generacji są pierwszymi w branży wyposażonymi w sprzętowy Dolby Vision, zapewniający bardziej wciągające wrażenia z treści i zwiększający moc na poziomie systemu o około 20% w porównaniu z poprzednią generacją, co przekłada się na ponad godzinę dodatkowego streamingu na baterii. Dzięki nawet dwukrotnie większej wydajności w porównaniu z poprzednią generacją, pierwszy raz można komfortowo grać w Borderlands 3, Far Cry New Dawn, Hitman 2 i inne popularne gry w rozdzielczości 1080p na zintegrowanej grafice Intela. Nowe architektura procesorów Willow Cove i grafika Intel Xe oparte są o nową technologię Intel SuperFin, która  pozwala na zwiększenie taktowania do 4,8 GHz - zwiększając wydajność energetyczną, jednocześnie umożliwiając integrację wyspecjalizowanych silników obliczeniowych, akceleratorów i optymalizacji oprogramowania na SoC. SuperFin to nazwa ulepszonego procesu technologicznego FinFET połączonego z kondensatorami "Super MIM" (Metal-insulator-metal). Według Intela, procesory Core 11. generacji zapewniają najlepszą kombinację innowacyjnych silników obliczeniowych potrzebnych do rzeczywistych obciążeń.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel prezentuje mobilne procesory Tiger Lake z Iris Xe i ujawnia czym jest tajemnicze Intel Evo

 0