Intel prezentuje mobilne układy Core H35 i zapowiada CPU Rocket Lake i Alder Lake

Intel prezentuje mobilne układy Core H35 i zapowiada CPU Rocket Lake i Alder Lake

Na swojej dzisiejszej wirtualnej konferencji w ramach targów CES 2021 firma Intel zaprezentowała nową linię mobilnych procesorów. Mowa tu o 11. generacji układów Intel Core z wysokowydajnej serii H, które przeznaczone są do gamingowych laptopów o smukłej formie - urządzeń, których obudowy mierzą nawet jedynie 16 mm grubości. Wszystkie trzy nowości z serii H35 to 4-rdzeniowe i 8-wątkowe układy o TDP wynoszącym 35 W (choć można je obniżyć do 28 W). Oferują one wsparcie dla architektury PCIe Gen 4, dzięki czemu umożliwiają połączenie z najnowszymi samodzielnymi kartami graficznymi i zapewniają bardzo niskie opóźnienia. Na CES zaprezentowane zostaną nowe notebooki z tymi procesorami od takich firm jak: Acer, ASUS, MSI i Vaio, a w pierwszej połowie bieżącego roku doczekać mamy się premiery przeszło 40 laptopów dla graczy napędzanych tymi CPU. 

Intel zaprezentował na CES nową linię mobilnych procesorów. Mowa tu o 11. generacji układów Intel Core z wysokowydajnej serii H. 

Intel prezentuje mobilne układy Core H35 i zapowiada CPU Rocket Lake i Alder Lake

Na chwilę obecną na rynku debiutują trzy procesory, poczynając od Core i7-11375H Special Edition o bazowym taktowaniu 3,0 GHz, ale potrafiącym rozpędzić się do 5,0 GHz (dla pojedynczego rdzenia przy wykorzystaniu ITBM3.0). Core i7-11370H to bliźniacza jednostka z nieco niższym taktowaniem w trybie Turbo (do 4,8 GHz), a Core i7-11300H posiada zarówno niższe bazowe taktowanie (3,1 GHz), jak i w trybie Turbo (4,4 GHz). Gigant z Santa Clara zapowiedział jednak, że szykuje nowy mobilny procesor klasy desktopowej z 8 rdzeniami, który trafi na rynek jeszcze w tym kwartale. 

Intel prezentuje mobilne układy Core H35 i zapowiada CPU Rocket Lake i Alder Lake

Niebiescy na konferencji zwiastowali także swoje kolejne generacje stacjonarnych CPU, czyli Rocket Lake i Alder Lake. Ta pierwsza to desktopowy przedstawiciel 11. generacji, który oferować ma 19% wzrost wydajności IPC względem poprzednika i wyższe częstotliwości taktowania. Flagowym modelem będzie tu Intel Core i9-11900K, a premiera tej serii planowana jest jeszcze w tym kwartale (najprawdopodobniej koniec marca). “Alder Lake” przynieść ma z kolei duży przełom w ramach architektury x86, układy te zadebiutują w drugiej połowie roku i oferować będą hybrydową budowę łączącą w ramach jednego układu zarówno wysokowydajne, jak i energooszczędne rdzenie. Poza tym, będą to pierwsze stacjonarne CPU Intela produkowane w 10 nm litografii SuperFin.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel prezentuje mobilne układy Core H35 i zapowiada CPU Rocket Lake i Alder Lake

 0