Intel przypadkiem zdradza przybliżone ceny swoich nadchodzącyh kart Alchemist

Intel przypadkiem zdradza przybliżone ceny swoich nadchodzącyh kart Alchemist

Nie da się ukryć, że przyszły rok zapowiada się niezwykle ekscytująco w segmencie deskotopowych samodzielnych GPU, nie tylko ze względu na nowe generacje kart graficznych od NVIDII i AMD, ale przede wszystkim za sprawą debiutu na tym rynku trzeciego gracza, czyli Intela i jego „Alchemist” 

Oczywiście nie do końca wiemy, czego spodziewać się po Alchemist (lub architekturze Arc GPU, na której się opiera) i zapewne nie dowiemy się tego, dopóki karty te nie zadebiutują na rynku i będziemy mogli je przetestować, a następnie porównać z konkurencją. Istotnym czynnikiem będą tu także ceny, które w dużej mierze stanowić będą o wartości tych kart. Te jednak pozostają słodką tajemnicą giganta z Santa Clara, ale właśnie otrzymaliśmy wskazówkę na ten temat i to bezpośrednio od Intela

Intel organizuje konkurs o nazwie Xe HPG Scavenger Hunt, którego regulamin zdaje się ujawniać przybliżone ceny nadchodzących kart graficznych Alchemist. 

Intel organizuje konkurs o nazwie Xe HPG Scavenger Hunt. Jest to w zasadzie quizowa gra na Twitterze, w której zbieramy wskazówki, bierzemy udział w quizie, podajemy swoje informacje i dostajemy możliwość wygrania wczesnego dostępu do jednej z 300 kart graficznych Arc Alchemist.

Ciekawa część znajduje się w regulaminie pisanym drobnym drukiem. Pochowane w warunkach, ze względu na przepisy, które wymagają ujawnienia takich danych, są dość szczegółowe informacje dotyczące tego, co mogą wygrać zwycięzcy konkursu. Stu zwycięzców otrzyma kartę graficzną Arc „Premium”, a kolejnych dwustu zwycięzców pierwszych miejsc otrzyma kartę graficzną Arc „Performance”. Możemy rozsądnie założyć, że są to high-endowe modele i znajdujące się zaraz pod nimi (takie odpowiedniki RTX-ów xx80 i xx70). 

Intel wyceniania nagrody „Premium”, gdzie oprócz kart otrzymujemy trochę gadżetów i sześciomiesięczną subskrypcję Xbox Game Pass, na 900 USD. Jeśli więc odejmiemy 60 USD za Game Pass i 50-100 USD za gadżety, to zostanie samo GPU, które kosztuje od 740 do 790 USD. Nagrody kolejnych 200 zwycięzców zawierają karty „Performance”, trochę gadżetów i trzymiesięczną subskrypcję Xbox Game Pass. Ten pakiet jest wyceniany na 700 USD. Odejmując 30 USD za przepustkę do gry i 50-100 USD za towary, karta jest warta od 570 do 620 USD.

Możemy zgadywać, że karta graficzna „Premium” Arc prawdopodobnie będzie kosztować gdzieś w okolicach 800 USD, podczas gdy model „Performance” będzie prawdopodobnie wyceniony na około 600 do 650 USD. Biorąc pod uwagę pogłoski, że topowa karta Alchemist znajduje się gdzieś w okolicach poziomu wydajności GeForce'a RTX 3080, a także obecną sytuację na rynku samodzielnych GPU, to wydaje się to naprawdę atrakcyjną propozycją, o ile ceny rzeczywiście będą tak wyglądać w sklepach, a nie tylko w zapowiedziach. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel przypadkiem zdradza przybliżone ceny swoich nadchodzącyh kart Alchemist

 0