AMD chce, żeby NVIDIA udostępniła DLSS dla wszystkich - również dla kart Radeon

AMD chce, żeby NVIDIA udostępniła DLSS dla wszystkich - również dla kart Radeon

Technologia AMD FidelityFX Super Resolution nie radzi sobie tak dobrze jak konkurencyjne rozwiązanie NVIDII i najwyraźniej dostrzegło to również AMD. Jeden z dyrektorów firmy stwierdził, że NVIDIA powinna udostępnić DLSS dla wszystkich, niezależnie od platformy.

Gdy dwa produkty są w podobnej cenie, o przewadze mogą świadczyć dodatki. W przypadku samochodów o takich samych osiągach i możliwościach, o wyborze przesądzi lepsze nagłośnienie, albo skórzane fotele. W przypadku kart graficznych, które oferują podobną wydajność w zbliżonej cenie, o zakupie może zdecydować technologia, która jest obsługiwana przez te karty. NVIDIA może pochwalić się m.in. dostarczaniem technologii DLSS, która działa na tyle dobrze, że jest ogromną dodatkową wartością. AMD niestety nie odnosi aż tak spektakularnych sukcesów na tym polu, jednocześnie zdaje się, że niektórzy odmawiają NVIDII prawa do zachowania zapewniającej przewagi technologii tylko dla siebie.

AMD nie może się doczekać, aż NVIDIA udostępni DLSS również dla kart Radeon. Tylko czemu mieliby to zrobić?

Nicolas Thibieroz, dyrektor AMD do spraw gier napisał ostatnio na Twitterze, że nie może się doczekać "otwartego DLSS firmy NVIDIA, aby wszyscy gracze mogli czerpać korzyści niezależnie od sprzętu GPU". Tylko dlaczego "zieloni" mieliby udostępniać swoją technologię, która zapewnia im tak dużą przewagę nad Radeonami? Oczywiście, że skorzystaliby na tym gracze, ale również i samo AMD. Jeśli AMD nie jest zadowolone z FSR, to czemu nie zaczeka na XeSS od Intela, które według zapowiedzi będzie działać z każdą platformą i również będzie otwarte?

DLSS czyli Deep Learning Super Sampling to skalowanie obrazu w górę, z wykorzystaniem rdzeni Tensor i głębokiego uczenia. Technologia ta może znacznie poprawiać wydajność kart z rodziny GeForce RTX, bez znacznego pogarszania jakości wyświetlanej grafiki. Obecnie coraz więcej gier wspiera DLSS, co sprawia, że karty NVIDII są bardzo atrakcyjne dla graczy. Odpowiedzią na tę technologię jest FSR, które jest częścią programu GPUOpen AMD i działa zarówno na procesorach graficznych AMD, jak i Nvidia, nawet tych, które nie obsługują DLSS, jak seria GeForce 10. Technologia AMD niestety nie oferuje tak dobrych rezultatów, jak konkurencyjne DLSS, co możecie zobaczyć choćby w naszym teście.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD chce, żeby NVIDIA udostępniła DLSS dla wszystkich - również dla kart Radeon

 0