Procesory Intel Alder Lake nie będą działać z wieloma starszymi grami przez DRM jak Denuvo

Procesory Intel Alder Lake nie będą działać z wieloma starszymi grami przez DRM jak Denuvo

Intel udostępnił przewodnik dla programistów dotyczący nadchodzących procesorów Alder Lake 12. generacji, z którego wynika, że rozwiązania DRM, takie jak Denuvo mogą nie pozwalać uruchomić starszych gier, o ile nie zostaną zaktualizowane. Problem w tym, że mało kto będzie chciał aktualizować starsze tytuły.

Przesiadka na nowy procesor powinna przynieść graczom lepszą wydajność w grach, jednak nowe procesory Alder Lake mogą być dość problematyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o starsze tytuły. Intel potwierdził w dokumencie, że procesory Alder Lake będą mieć problemy z kompatybilnością z rozwiązaniami DRM, chyba że dostawca zabezpieczenia wyda specjalną aktualizację dla danej wersji, a twórcy gier, którzy zaimplementowali DRM w swoich grach, dokonają tego samego. Problem w tym, że w przypadku wielu tytułów raczej nie ma co liczyć na aktualizacje.

Zarówno DRM jak i same gry będą musiały otrzymać aktualizacje, by móc współpracować z procesorami Intel Alder Lake. Wiele gier, przede wszystkim tych starszych, takich aktualizacji nie otrzyma.

"Jeśli twoja istniejąca lub nadchodząca gra korzysta z oprogramowania pośredniczącego DRM, możesz skontaktować się z dostawcą oprogramowania pośredniego i potwierdzić, że obsługuje on ogólnie architektury hybrydowe, a w szczególności nadchodzącą platformę Intel ADL. Ze względu na charakter nowoczesnych algorytmów DRM mogą korzystać z wykrywania procesorów i mieć na uwadze nadchodzące platformy hybrydowe. Firma Intel współpracuje z wiodącymi dostawcami DRM, takimi jak Denuvo, aby upewnić się, że ich rozwiązania obsługują nowe platformy".

Wiele gier AAA zawiera ochronę DRM przed piractwem. Intel wyraźnie wspomniał o algorytmie Denuvo, ale zapewne inne rozwiązania jak VMProtect lub SecuROM również będą wymagały aktualizacji. Niektóre gry, takie jak Assassin's Creed Origins, mają nawet wiele warstw ochrony, prawdopodobnie wymagając wielu łatek. Nie powinno to stanowić dużego problemu w przypadku nowszych gier, ponieważ deweloperzy najprawdopodobniej dostarczą poprawki, nie ma jednak co liczyć na to samo w przypadku wielu tytułów, które mają już kilka lat od premiery.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory Intel Alder Lake nie będą działać z wieloma starszymi grami przez DRM jak Denuvo

 0