Intel przywraca do życia procesor Pentium G3420

Intel przywraca do życia procesor Pentium G3420

Intel od pewnego czasu zmaga się z trudnościami wliczając w to spory popyt, natomiast partnerzy producenta niedawno obawiali się, że niedobór procesorów zostanie utrzymany również po czwartym kwartale 2019 roku. Sytuacja wpłynęła także na niektórych producentów laptopów takich jak DELL spoglądających bardziej niż kiedyś w kierunku produktów AMD. Amerykańskie przedsiębiorstwo w kwestii prac nad procesorami rzekomo kontaktowało się nawet z Samsungiem, ale finalnie rewelacje te nie znalazły pokrycia w rzeczywistości, zaś umowa ma obejmować tworzenie innych rozwiązań. Niebiescy muszą być więc nieco zdesperowani skoro postanowili wskrzesić wydanego w III kwartale 2013 roku, a więc przeszło 6 lat temu dwurdzeniowego CPU Intel Pentium G3420 z rodziny Haswell.

Intel postanowił wskrzesić wydanego w 2013 roku procesora Pentium G3420 z rodziny Haswell.

 

Intel przywraca do życia procesor Pentium G3420


Po dwóch latach od debiutu Intel zaprzestał tworzenia przytoczonego układu i choć nie znamy prawdziwej przyczyny wznowienia produkcji (jako powód podano „zmiany w harmonogramie”) to należy przypuszczać, iż chodzi o kłopoty z produkcją CPU w technologii 14 nm co dodatkowo potwierdza fakt, że starszego reprezentanta firmy wykonano w 22 nm litografii. W tym przypadku z całą pewnością nie brakuje mocy przerobowych. Dedykowany ekonomicznym zastosowaniom dla podstawki LGA 1150 procesor oprócz dwóch rdzeni posiada zegar z taktowaniem na poziomie 3,2 GHz, 3 MB współdzielonej pamięci, współczynnik TDP 53 W oraz zintegrowaną grafikę Intel Graphics. Co ważne jego główne przeznaczenie najpewniej nie ulegnie zmianie, a więc Pentium G3420 nie trafi do szerszego grona odbiorców.

Raczej wątpliwe by spora część użytkowników komputerów chciała inwestować w ten stary procesor. Klienci zamówienia na wspomniany CPU mogą według harmonogramu składać do 26 maja 2020 roku, z kolei ostatnią dostawę produktu wyznaczono na 3 grudnia tego samego roku. Ciekawe czy Intel w przyszłości zamierza odkurzać również inne starsze i nie oszukujmy się nieco zapomniane procesory, czy ze strony Niebieskich jest to tylko pojedynczy taki przypadek.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel przywraca do życia procesor Pentium G3420

 0