Intel Rocket Lake-S z taktowaniem 5 GHz na wszystkich rdzeniach i wzrostem wydajności w grach?

 Intel Rocket Lake-S z taktowaniem 5 GHz na wszystkich rdzeniach i wzrostem wydajności w grach?

Jeśli procesory AMD Ryzen 5000 spełnią pokładane w nich oczekiwania, to Intel będzie mieć twardy orzech do zgryzienia. Wczesne wyniki w Cinebench R20 sugerują, że jest na co czekać, ale Intel już szykuje odpowiedź. Oczywiście będzie to jeszcze jedna iteracja procesu 14 nm. Jednak plotka głosi, że nadchodzące procesory Rocket Lake-S Intela przyniosą spory skok w zegarach boost. Wzrost szybkości zegara może być kluczowym elementem, jeśli chodzi o próbę odzyskania przez Intela korony wydajności, oczywiście o ile w ogóle ją straci ją na rzecz AMD. Zen 3 ma na celu dostarczenie znacznego wzrostu IPC w stosunku do Zen 2, ale jeśli chodzi o wydajność gier, to może być różnie, choć AMD  twierdzi, że bije lub przynajmniej dorównuje Intelowi prawie we wszystkich obszarach.

Według przecieków, procesory Rocket Lake-S mają być znacznie szybsze w grach niż obecne Comet Lake-S.

Rocket Lake-S to kolejna duża premiera procesorów do komputerów stacjonarnych Intela. Nie wiadomo ile tym razem Intel zdoła jeszcze wycisnąć z procesu 14 nm w Core 11. generacji, choć wszystko wskazuje na to, że 14 nm wciąż może wiele. Według użytkownika Twittera @MebiuW, który opublikował kilka dokładnych przecieków w przeszłości, Core i9 Rocket Lake-S osiągnie boost od 5,4 GHz do 5,5 GHz, podczas gdy co najmniej jeden z Core i7 będzie taktowany zegarem boost 5 GHz do 5,2 GHz. Rocket Lake-S ma bez problemu radzić sobie z przetaktowaniem wszystkich rdzeni do 5 GHz.

Biorąc pod uwagę, że Core i9 są również wyposażone w funkcję Thermal Velocity Boost, która pozwala przykładowo Core i9-10900K i Core i9-10900 na osiągnięcie w idealnych warunkach taktowania boost pojedynczego rdzenia do 5,3 GHz i wszystkich rdzeni do 4,9 GHz, to w przypadku Rocket Lake-S możemy się spodziewać znacznego skoku zegarów i możliwości podkręcania.  Według przecieków Rocket Lake-S to kolejna wersja 14 nm, jednak architektura przeszła znaczną modernizację pod kątem z wydajności w grach i ma być znacznie silniejsza niż Comet Lake-S. Podobno również instrukcje AVX512 mają się znaleźć na pokładzie. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Rocket Lake-S z taktowaniem 5 GHz na wszystkich rdzeniach i wzrostem wydajności w grach?

 0