Intel rozpoczął dostawy swoich koparek kryptowalut. Idealne wyczucie czasu...

Intel rozpoczął dostawy swoich koparek kryptowalut. Idealne wyczucie czasu...

Intel rozpoczął wysyłkę swoich koparek drugiej generacji Blockscale ASIC dla kryptowalut SHA-256, takich jak Bitcoin. Firmie udało się przyspieszyć i zrealizować plan o kilka miesięcy wcześniej, ale moment i tak jest najgorszy z możliwych.

Intel już w styczniu informował o pracach nad Blockscale ASIC , jednak ówcześnie Bitcoin był wart dwa razy więcej niż teraz, a sprzęt był mocno poszukiwany przez firmy trudniące się poszukiwanie kryptowalut. Rynek jednak jest już nasycony, a wartość Bitcoina jest dramatycznie niska - mimo to Intel dalej realizuje swoje plany i rozpoczął wysyłki sprzętu. Koparki Intela są zdolne wydobywać Bitcoina z prędkością do 580 GH/s (gigahash na sekundę) i nadają się tylko do obliczeń SHA-256 proof-of-work. Raja Koduri, wiceprezes i dyrektor generalny Accelerated Computing Systems and Graphics (AXG) Group w firmie Intel, pod koniec ubiegłego tygodnia opublikował na Twitterze informację, że Intel wreszcie dostarczy swoje pierwsze koparki, choć tak naprawdę jest to już druga ich wersja.

Załamanie rynku kryptowalut to wg. Intela idealny moment, żeby ogłosić rozpoczęcie dostaw drugiej generacji koparek ASIC.

Model drugiej generacji jest znacznie lepszy od pierwszego. Zużywa zaledwie 26 J/TH, podczas gdy jego poprzednik zużywał 90 J/TH. Jest też bardziej konkurencyjny wobec ofert innych firm. System Intela z 256 ASIC może kopać z prędkością 148 TH/s przy zużyciu 3,850 W - dla porównania S19 Pro firmy Bitmain uzyskuje 110 TH/s przy 3,250 W. Oba systemy kosztują od 5,000 do 6,000 USD.

Koduri oznaczył w swoim tweecie, trzy firmy, które wydobywają kryptowaluty przy użyciu odnawialnych źródeł energii - GRIID Infrastructure, Hive Blockchain Technologies i Argo Blockchain. Intel sprzedaje Blockscale ASIC jako produkt przyjazny dla środowiska i najwyraźniej współpracuje z firmami, które również podzielają ich punkt widzenia.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel rozpoczął dostawy swoich koparek kryptowalut. Idealne wyczucie czasu...

 0