Intel szykuje aktualizację mikrokodu dla poprawy OC Core X 10. gen

Intel szykuje aktualizację mikrokodu dla poprawy OC Core X 10. gen

W ciągu ostatnich kilku dni widzieliśmy premiery topowych procesorów z obu stron barykady, jednak to Threadrippery 3000 skradły niemal całą uwagę klientów. Intel szuka sposobu, żeby odzyskać utraconą pozycję oraz dostarczyć więcej wydajności do skutecznej walki z nowymi procesorami AMD. Sposobem tym ma być m.in. dostarczenie nowego mikrokodu na platformę X299. Szczegółowe informacje na temat aktualizacji mikrokodu X299 znajdują się w komunikacie prasowym MSI, z którego wynika, że ​​firma wkrótce udostępni nowe aktualizacje BIOSu dla swojej oferty płyt głównych X299. Nowy oprogramowanie będzie zawierało zaktualizowany mikrokod od Intela, co ma przynieść zwiększone możliwości ​​podkręcania procesorów Intel Core X.

Intel szykuje aktualizację mikrokodu, która ma zwiększyć możliwości podkręcania w najnowszych układach Intel Core X.

MSI oczywiście nie podaje żadnych informacji czego w praktyce można się spodziewać po tej poprawie możliwości OC, ale firma podkreśla, że zmiany dotyczą przede wszystkim zwiększenia opcji zwiększania zegarów procesorów Intel Core X-Series w tym Intel Core i9 -10980XE, 10940X, 10920X, 10900X. MSI dokonało już aktualizacji całej swojej linii płyt głównych X299, zapewniając wsparcie dla nowej rodziny procesorów 10. generacji Intel Core X, i jak zapewnia producent kolejne poprawki przyniosą zwiększone możliwości OC. 

Intel wymienia aktualizację mikrokodu również na swojej stronie wsparcia i w szczególności stwierdza, że ​​jeśli użytkownicy zamierzają przetaktować nowe procesory z serii Core X, powinni skontaktować się z producentem płyty głównej w celu uzyskania najnowszej aktualizacji mikrokodu. Producent procesorów zapewnia, że wszyscy najwięksi producenci płyt głównych z pewnością szybko dokonają odpowiednich aktualizacji. Warto więc przed przystąpieniem do podkręcania upewnić się, że płyta ma wgrany BIOS zawierający wszystkie poprawki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel szykuje aktualizację mikrokodu dla poprawy OC Core X 10. gen

 0