Intel, Vivo, TCL i MediaTek to kolejne firmy, które rezygnują z MWC 2020

Intel, Vivo, TCL i MediaTek to kolejne firmy, które rezygnują z MWC 2020

Zdaje się, że koronawirus może uznać targi Mobile World Congress 2020 za swoją ofiarę, ponieważ każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych firmach, które rezygnują ze swojego przyjazdu do Barcelony. Najpierw LG poinformowało, że rezygnuje z imprezy w związku z panującą epidemią, następnie ZTE odwołało swoją konferencję prasową (choć wciąż będzie wystawiać się na MWC), a w tym tygodniu z targów wycofali się Sony, NVIDIA i Amazon. To jednak nie koniec złych wieści, ponieważ kolejni producenci idą śladami tych firm i ogłaszają, że nie zjawią się na MWC 2020. Jednym z nich jest Vivo, które wydało oświadczenie, w którym czytamy, że marka uważnie monitorowała doniesienia na temat epidemii koronawirusa i oceniała ryzyko z nim związane. „Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz zwiedzających są naszym priorytetem. Bazując na obecnej sytuacji, zdecydowaliśmy się na wycofanie z naszego debiutu na MWC 2020” - czytamy w komunikacie. Vivo wkrótce zaprezentuje jednak koncepcyjny telefon Apex 2020, który planowano pokazać na targach.  

Koronawirus może uznać targi Mobile World Congress 2020 za swoją ofiarę, ponieważ każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych firmach, które rezygnują ze swojego przyjazdu do Barcelony.

To jednak nie koniec, ponieważ firma TCL także potwierdziła, że odwołuje swoją dużą konferencję na MWC 2020, która zaplanowana była na 22 lutego, ale wciąż zamierza pokazać się na targach. Tak prezentuje się pełne oświadczenie wydane w tej sprawie: „W związku z ostatnimi obawami w zakresie globalnego zdrowia, które wynikają z rozpowszechniania się wirusa2019-nCoV i w trosce o naszą załogę, klientów i innych gości, TCL Communication odwołuje wydarzenie prasowe na MWC 2020, które planowane było na 22 lutego 2020 roku. Decyzja ta nie wpływa jednak na nasze inne aktywności w ramach MWC 2020 i TCL wciąż zapowie swoje najnowsze mobilne urządzenia i pokazywać będzie się na swoim stoisku od 24 lutego do 27 lutego.”

W Barcelonie nie pokażą się także Intel i MediaTek, o czym firmy poinformowały oficjalnie wszystkich zainteresowanych. Z kolei GSM Association, czyli organizator targów MWC 2020, wydał swoje oświadczenie, w którym zapewnia, że zdaje sobie sprawę z zagrożenia epidemią koronawirusa, ale potwierdza, że pomimo rezygnacji wielu producentów, wciąż zobaczyć można będzie na miejscu przeszło 2800 wystawców. GSMA opublikowało także nowe instrukcje odnośnie bezpieczeństwa i zdrowia, które wdrożono, by zadbać o wszystkich uczestników. Najważniejszą zmianą wydają się być zakazy wejścia na targi dla osób, które przybędą z chińskiej prowincji Hubei. Co więcej, wszyscy odwiedzający kontynentalne Chiny muszą pokazać dowód (pieczątka w paszporcie, certyfikat zdrowia), że przebywali poza Państwem Środka przez ostatnie 14 dni przed samymi targami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel, Vivo, TCL i MediaTek to kolejne firmy, które rezygnują z MWC 2020

 0