Internet Explorer doczekał się grobu. Programista żegna kultową przeglądarkę

Internet Explorer doczekał się grobu. Programista żegna kultową przeglądarkę

Kilka dni temu Microsoft w końcu odesłał na emeryturę przeglądarkę Internet Explorer (IE) dla większości wersji systemu Windows. Przeglądarka nie otrzyma więcej aktualizacji zabezpieczeń ani pomocy technicznej dla tych OS, a Microsoft będzie powoli przekierowywać wszystkich użytkowników, którzy ostali się na IE, do Edge. Niektórzy jednak czują ogromny sentyment do Internet Explorera i trudno się temu dziwić. 

Biorąc pod uwagę, że pierwsza publiczna wersja IE została wydana 27 lat temu, jest to kawał historii w naszej branży. Nic więc dziwnego, że niektórzy czują się bardzo emocjonalnie związani ze starą przeglądarką internetową giganta z Redmond. Jeden z jej użytkowników w Korei Południowej postanowił nawet postawić nagrobek staremu dobremu Internet Explorerowi, który możecie zobaczyć na zdjęciach.

Nagrobek został zaprojektowany i zamówiony przez południowokoreańskiego programistę Junga Ki-younga.

Internet Explorer doczekał się grobu. Programista żegna kultową przeglądarkę

Źródło: Reuters

Nagrobek został zaprojektowany i zamówiony przez południowokoreańskiego programistę Junga Ki-younga, który wydał na projekt 430 000 wonów (około 1500 zł). Jak widać powyżej, wspomina o okresie użytkowania Internet Explorera, czyli okresie od 17 sierpnia 1995 do 15 czerwca 2022 i zauważa, że ​​„był dobrym narzędziem do pobierania innych przeglądarek”, więc całość utrzymano w humorystycznym tonie. Nagrobek został umieszczony w kawiarni prowadzonej przez brata Junga w Gyeongju w Korei Południowej i szybko stał się viralem zarówno w Internecie, jak i poza nim.

W oświadczeniu dla agencji Reuters Jung powiedział, że: „[IE] był wrzodem na tyłku, ale nazwałbym to relacją miłości i nienawiści, ponieważ sam Explorer kiedyś dominował w swojej epoce. To kolejny powód, dla którego chciałbym podziękować Explorerowi, który pozwolił mi na żart na światowym poziomie. Żałuję, że odszedł, ale nie będę tęsknił. Więc jego przejście na emeryturę to dla mnie dobra śmierć”.

Jung wspomniał, że nawet gdy inne przeglądarki dominowały na globalnym rynku, jego klienci ciągle prosili go o upewnienie się, że tworzone dla nich strony i aplikacje wyglądają dobrze w Internet Explorerze, co ma sens, biorąc pod uwagę, że przeglądarka była również domyślną opcją w budżetówce. Niedawny raport twierdził również, że nawet 47% komputerów klasy biznesowej z systemem Windows 10 może być dotkniętych wycofaniem Internet Explorera.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Internet Explorer doczekał się grobu. Programista żegna kultową przeglądarkę

 0