iOS 12.1.2 psuje iPhone`y. System blokuje rozmowy, smsy i dane komórkowe

iOS 12.1.2 psuje iPhone`y. System blokuje rozmowy, smsy i dane komórkowe

Nie tylko Microsoft nie ma ostatnio szczęścia do aktualizacji, bo Apple zdaje się iść tym samym śladem, wypuszczając system, który posiada krytyczne błędy, a potem udostępniając poprawkę, która psuje jeszcze więcej. Podstawowymi funkcjami współczesnych smartfonów są możliwości takie jak odbieranie i nawiązywanie połączeń telefonicznych, możliwość wysyłania wiadomości tekstowych oraz korzystanie z szybkiego łącza internetowego za pośrednictwem sieci komórkowej. Tak by się przynajmniej mogło wydawać, jednak Apple mimo to postanowiło w najnowszej aktualizacji swojego systemu iOS w wersji 12.1.2 pozbawić niektórych użytkowników iPhone'ów właśnie tych kluczowych funkcji.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to nie aktualizujcie iPhone'ów do wersji 12.1.2!

Na początku tego miesiąca Apple wydało nową wersję systemu iOS oznaczoną numerkiem 12.1.1 i wtedy też świat dowiedział się o występowaniu dość poważnego problemu. Oprogramowanie to blokowało możliwość korzystania z internetu przez sieć komórkową, a jedynym rozwiązaniem tego problemu było przełączenie się na Wi-Fi. Mnóstwo rozgoryczonych klientów sprawiło, że Apple niemal natychmiast wydało koleją wersję iOS tym razem oznaczoną jako 12.1.2. Niestety nowy system wcale nie przyniósł poprawy, a koncern zmuszony był do wydania kolejnej aktualizacji, opublikowanej zaledwie 3 dni później. Była to jednynie podmiana wadliwej wersji, nie zmieniła się nawet numeracja. Głównym powodem wydania iOS 12.1.2 była konieczność rozwiązania problemów związanych z eSIM na smartfonach iPhone XR, XS oraz XS Max. System ten miał też rozwiązać wspomniane problemy internetem. Łatka jednak więcej zepsuła niż naprawiła.

Ludzie z całego świata rozpoczęli bombardowanie Apple wiadomościami, że nie mogą korzystać z łączności LTE. Wiele osób narzeka na brak możliwości wykonywania połączeń telefonicznych, a część nie może nawet wysyłać i odbierać smsów. Pojawiają się również głosy wskazujące na problemy z łącznością Wi-Fi. Okazuje się, że ta najnowsza, druga już wersja systemu iOS 12.1.2 wprowadza ogromny bałagan. Apple póki co nie przyznało publicznie, że problemy uniemożliwiają korzystanie z iPhone'ów jak z normalnego smartfona. Jeśli należycie do grona pechowców z problemami z iOS 12.1.2, to Apple lada moment wyda wersję iOS 12.1.3. Jeśli jednak wciąż nie dokonaliście aktualizacji, to na wszelki wypadek poczekajcie na kolejną wersję iOS.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iOS 12.1.2 psuje iPhone`y. System blokuje rozmowy, smsy i dane komórkowe

 0