iOS 18 zmieni iPhone w sprzęt do grania? Apple przygotowało specjalny tryb

iOS 18 zmieni iPhone w sprzęt do grania? Apple przygotowało specjalny tryb

Kolejna duża aktualizacja systemu operacyjnego dla iPhone'ów wprowadzi specjalny tryb gry, który będzie nadawał grom najwyższy priorytet dostępu do CPU i GPU. Game Mode w iOS 18 obniży także opóźnienia między smartfonem a kontrolerem oraz słuchawkami.

Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, iPhone będzie jeszcze lepszym sprzętem dla graczy. Wszystko dzięki aktualizacji iOS 18, która powinna zostać wydana tej jesieni. Nowa wersja systemu operacyjnego dla iPhone'ów przyniesie specjalny tryb, który będzie uruchamiał się za każdym razem, gdy włączymy na smartfonie grę lub aplikację powiązaną z grą.

Game Mode na iPhone'ach będzie optymalizował działanie smartfona pod kątem rozgrywki nadając grom najwyższy priorytet w dostępie do procesora oraz układu graficznego.

Game Mode na iPhone'ach będzie optymalizował działanie smartfona pod kątem rozgrywki nadając grom najwyższy priorytet w dostępie do procesora oraz układu graficznego. Pozostałe zadania działające w tle będą tym samym musiały działać przy obniżonym priorytecie. To jednak nie wszystko. Game Mode ma również poprawić działanie kontrolerów oraz słuchawek AirPods. W tym trybie zmniejszone zostaną opóźnienia zarówno dla dźwięku, jak i informacji wejściowych z kontrolera. Użycie trybu gry na iPhone'ie będzie banalnie proste. W zasadzie to nie trzeba niczego ustawiać. Game Mode samodzielnie uruchomi się po włączeniu gry. Wówczas na ekranie smartfoan pojawi się tylko komunikat informujący o tym, że Game Mode został włączony.

iPhone

Podobny tryb został już wcześniej wypuszczony dla komputerów Mac. Jego działanie to również priorytetyzacja dostępu gier do CPU i GPU oraz podwaja częstotliwość próbkowania Bluetooth celem zmniejszenia opóźnień z kontrolerami i słuchawkami.

Dodanie trybu gry na w systemie iOS 18 ma zapewne związek z coraz większą biblioteką gier AAA. Na modelach z linii iPhone 15 Pro można przecież zagrać w takie tytuły jak Resident Evil Village czy Assassin's Creed Mirage. Co więcej Capcom poinformował ostatnio, że na iPhone'y wypuszczony zostanie niedługo Resident Evil 7 biohazard, a w planach jest także Resident Evil 2. Również studio Rebelion zapowiedziało dostępność ciekawej gry na smartfonach od Apple jaką jest Sniper Elite 4.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iOS 18 zmieni iPhone w sprzęt do grania? Apple przygotowało specjalny tryb

 0