iPad z wyświetlaczem OLED ma wykorzystywać hybrydowy ekran

iPad z wyświetlaczem OLED ma wykorzystywać hybrydowy ekran

Spodziewamy się, że Apple wprowadzi nowe iPad'y Pro jeszcze w tym roku. Mówi się, że firma opracowuje również pierwszego iPad'a z hybrydowym ekranem OLED. Hybrydowa konstrukcja ma ponoć zapobiec powstawaniu widocznych zagięć, które pojawiają się w przypadku elastycznych paneli OLED. Według doniesień, Apple wprowadzi pierwszego iPad'a z ekranem OLED dopiero za kilka lat.

Spodziewamy się, że Apple wypuści nowe iPad'y Pro jeszcze w tym roku. Ulepszenia mają dotyczyć zarówno elementów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Mówi się, że mogą otrzymać one nowy wygląd. Dochodzą do nas także informacje, że firma pracuje nad wprowadzeniem iPad'a z wyświetlaczem wykonanym w technologii OLED, który zapewniłby lepsze kolory. Według doniesień, urządzenie ma wykorzystywać hybrydowy ekran, co zapobiegnie powstawaniu widocznych zniekształceń. W przeciwieństwie do pierwszych paneli OLED, które produkowane były ze szklanym podłożem, nowe rozwiązania wykorzystują folie poliimidowe. Mają one oczywiście swoje zalety. Można zaliczyć do nich łatwiejszą produkcję, niższe koszty oraz elastyczność.

Dochodzą do nas informacje, że Apple pracuje nad wprowadzeniem iPad'a z wyświetlaczem wykonanym w technologii OLED, który zapewniłby lepsze kolory. Według doniesień, urządzenie ma wykorzystywać hybrydowy ekran, co zapobiegnie powstawaniu widocznych zniekształceń.

Apple iPad

W szczególnych przypadkach samą elastyczność można jednak traktować jako wadę, ponieważ takie ekrany OLED nie spisują się najlepiej w większych urządzeniach, jak właśnie tablety, bowiem powodują widoczne zniekształcenia. Ich powstawanie jest najpewniej związane z samym procesem produkcyjnym. Ma być to podobno główny powód, dla którego Apple wykorzysta hybrydowe wyświetlacze OLED w przypadku iPad'a.

Do produkcji hybrydowego ekranu wykorzystuje się szklane podłoże, podobnie jak w przypadku sztywnych paneli. Różnicą jest dodanie cienkowarstwowej osłony elastycznych paneli OLED. Apple nie chce ponoć korzystać ze standardowych elastycznych OLED-ów, które są często stosowane w smartfonach z wyższej półki. Jeśli wierzyć udostępnionym w sieci informacjom, gigant technologiczny z Cupertino wprowadzi iPad'a z ekranem OLED dopiero za kilka lat.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPad z wyświetlaczem OLED ma wykorzystywać hybrydowy ekran

 0