iPhone 12: Ograniczenia w obsłudze 5G i baterie mniejsze niż w iPhone`ach 11

iPhone 12: Ograniczenia w obsłudze 5G i baterie mniejsze niż w iPhone`ach 11

Zarówno iPhone 12, jak  i iPhone 12 Pro mają możliwość działania  w trybie dual-SIM, jednak występują to pewnie niespodziewane ograniczenia. Tryb dual-SIM jest idealny dla opsób, które mają dwa numery - prywatny i służbowy - a nie chcą nosić w tym celu osobnych urządzeń. Jeśli planujecie kupić iPhone'a 12 lub iPhone'a 12 Pro z zamiarem korzystania z dual-SIM i nadzieją na jednoczesne wypróbowanie prędkości 5G, to niestety nic z tego. Apple  w sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami oznajmia, że iPhone 12 lub iPhone 12 Pro nie będzie obsługiwać 5G na żadnej z kart, gdy aktywny jest tryb dual-SIM. Aby móc skorzystać z prędkości 5G, trzeba będzie wyłączyć jedną z kart SIM, co będzie sporym problemem dla osób, które korzystają ze swoich iPhone'ów m.in. w pracy. 

Nowe iPhone'y będą obsługiwać 5G tylko jeśli aktywna będzie jedna karta SIM. Baterie mają być mniejsze niż w zeszłym roku, jednak z taką samą (według producenta) żywotnością.

Należy również przypomnieć, że Apple używało intensywnie terminu "5G"' podczas prezentacji iPhone'a 12, ponieważ był to kluczowy punkt sprzedaży wszystkich nowych modeli, więc tym bardziej taka niedogodność jest rozczarowująca. Możliwe jest jednak, że Apple wyda aktualizację oprogramowania, która w przyszłości zniesie takie ograniczenie. To jednak nie koniec niespodzianek. W dokumentacji opublikowanej przez ANATEL (brazylijski odpowiednik Federalnej Komisji Łączności w USA) pojawiły się Informacje dotyczące baterii nowych urządzeń. Według dokumentów, iPhone 12 firmy Apple ma baterię o pojemności 2815 mAh, która jest nieco mniejsza niż bateria 3110 mAh w zeszłorocznym iPhonie 11. Apple zauważa jednak, że iPhone 12 może tak samo jak poprzednik odtwarzać wideo do 17 godzin. Prawdopodobnie wynika to ze wzrostu wydajności nowego SoC firmy Apple i usprawnień w oprogramowaniu.

Jak można się spodziewać, iPhone 12 Mini  ma jeszcze mniejszą baterię. Według dokumentacji bateria iPhone'a 12 mini ma pojemność 2227 mAh. Z kolei iPhone SE ma pojemność 1821 mAh. Szczegóły dotyczące pojemności baterii iPhone'a 12 Pro i iPhone'a 12 Pro Max nie zostały jeszcze ujawnione, jednak Apple podaje żywotność baterii iPhone'a 12 Pro - do17 godzin odtwarzania wideo, czyli o godzinę krócej niż w zeszłym roku. Większy 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max oferuje najlepszą żywotność baterii spośród wszystkich iPhone'ów: Apple twierdzi, że ​​może zapewnić do 20 godzin odtwarzania wideo - tyle samo, co zeszłoroczny 11 Pro Max.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 12: Ograniczenia w obsłudze 5G i baterie mniejsze niż w iPhone`ach 11

 0