iPhone 14 ledwo się pojawił, a już sprawia problemy

iPhone 14 ledwo się pojawił, a już sprawia problemy

iPhone'y 14 trafiają do pierwszych użytkowników, którzy napotkali poważny problem uniemożliwiający aktywowanie smartfona. Jakie jest wyjście z tej sytuacji?

Apple opublikowało informację na stronie pomocy technicznej odnośnie kłopotów z konfiguracją iPhone'ów 14 z iOS 16 co ma miejsce podczas aktywacji iMessage i FaceTime. W praktyce czyni to smartfon bezużytecznym, gdyż nie da się ukończyć procesu konfiguracji. Problemy obejmują brak możliwości odbierania wiadomości iMessage lub połączeń FaceTime. Oczywiście to ogromny kłopot, ponieważ "czternastki" dopiero co debiutują i są kupowane przez wielu klientów, którzy na starcie napotykają przeszkody. Apple na szczęście twierdzi, że rozwiązało błąd w aktualizacji iOS 16.0.1. Urządzenie podczas ponownej konfiguracji może poprosić o uaktualnienie, nim dojdziemy do ekranu głównego systemu.

iPhone 14 mają problem z dokończeniem aktywacji co wiąże się z iMessage i FaceTime.

Jeśli tak się nie stanie wówczas najlepiej przeprowadzić aktualizację ręcznie przechodząc do Ustawień -> Ogólne -> Uaktualnienia. Jednak nawet gdy po zaktualizowaniu oprogramowania wciąż mamy opisane problemy, wówczas w ustawieniach iPhone'a wykonajmy następujące czynności:

  • W ustawieniach wybierzmy Sieć komórkowa i sprawdźmy, czy włączone są dane sieci
  • W ustawieniach kliknijmy na Wiadomości, a następnie wybierzmy Wysyłka/odbiór
  • Wybierzmy numer, którego zamierzamy używać w iMessage
  • Wróćmy do ustawień i przejdźmy do sekcji FaceTime i wybierzmy numer, którego chcemy używać

Instalacja aktualizacji iOS 16.0.1 i zrobienie powyższych kroków powinno wyeliminować problem aktywacji. Cóż dobrze, że Apple szybko uporało się z sytuacją. Warto wspomnieć, że iPhone 14 Plus notuje kiepski początek. Według analityka Ming-Chi Kuo smartfon notuje kiepską przedsprzedaż i nie wzbudza ogromnego zainteresowania konsumentów. Z drugiej strony są Rosjanie, którzy rzucili się na nową generację telefonów Apple. Mamy do czynienia ze wzrostem na poziomie 150%, natomiast rosyjski operator MTS podaje, iż 70% zamówień dotyczy modeli iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Po Max.

Tymczasem Apple udostępniło iOS 16.1 w pierwszej becie. Udostępniono możliwość usunięcia aplikacji Portfel, w ustawieniach baterii dodano nowy przełącznik, który ładuje urządzenie czystą energią. Dodatkowo będziemy mogli wyświetlić procentowe zużycie baterii na większej ilości smartfonów amerykańskiego producenta. Deweloperzy uprościli ponadto konfigurację obu ekranów: zablokowanego oraz domowego. Oczywiście beta zawiera też mniejsze poprawki eliminujące różne błędy i powinna pozytywnie wpływać na wydajność iPhone'ów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 14 ledwo się pojawił, a już sprawia problemy

 0