iPhone 17 Pro będzie pierwszym, który wykorzysta 2 nm proces od TSMC

iPhone 17 Pro będzie pierwszym, który wykorzysta 2 nm proces od TSMC

Z najnowszych przecieków wynika, że ​​przyszłoroczny iPhone 17 Pro będzie pierwszym iPhonem wyposażonym w chipset bazujący na 2 nm procesie technologicznym firmy TSMC. TSMC ogłosiło, że rozpoczęło prace nad litografią 2 nm w 2022 roku i już wtedy krążyły plotki, że być może iPhone 17 Pro będzie pierwszym urządzeniem, które zrobi z niego użytek.

Teraz zostało to potwierdzone przez najnowsze plotki. Produkcja na małą skalę w 2 nm litografii ma zadebiutować w TSMC jeszcze w tym roku, a produkcja masowa rozpocznie się w 2025 r., tuż przed premierą iPhone'a 17 Pro jesienią przyszłego roku.

Europa chce wyjaśnień w sprawie iPhone'a 12. Telefon ten może zniknąć ze sprzedaży

Na początku tego roku twierdzono, że Apple zakontraktowało całą przepustowość TSMC w zakresie produkcji w 2 nm, przynajmniej na start tej technologii, co oznacza, że konkurencja będzie musiała poczekać, zanim otrzyma dostęp do tej technologii. Oprócz iPhone'a 17 Pro, chipy wykonane w procesie technologicznym 2 nm mają także być stosowane w przyszłych komputerach Mac.

Na początku tego roku twierdzono, że Apple zakontraktowało całą przepustowość TSMC w zakresie produkcji w 2 nm, przynajmniej na start tej technologii.

Kolejnym krokiem po 2 nm będzie udoskonalona wersja 2 nm procesu, spodziewana pod koniec 2026 roku, po czym nastąpi skok do 1,4 nm – jeśli przecieki się potwierdzą i wszystko pójdzie zgodnie z planem. 

Oczekuje się, że iPhone’y z serii 16 i iOS 18 pojawią się jeszcze w tym roku i będą kładły duży nacisk na sztuczną inteligencję, ale wygląda na to, że nawet chipy AI będą musiały obejść się w tym roku bez 2 nm litografii.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 17 Pro będzie pierwszym, który wykorzysta 2 nm proces od TSMC

 0