iPhone SE 2022 - wiemy kiedy zadebiutuje nowy smartfon Apple

iPhone SE 2022 - wiemy kiedy zadebiutuje nowy smartfon Apple

Apple planuje wydać nowego iPhone'a SE, który zostanie zaprezentowany w bieżącym roku. Jak się okazuje na ten moment nie będziemy musieli czekać zbyt długo i jest to kwestia paru miesięcy.

iPhone SE to interesujący wybór dla osób, które chcą mieć smartfona giganta z Cupertino, ale jednocześnie nie zamierzają wydawać tylu pieniędzy co na główne modele. Apple zamierza wypuścić nową generację tej linii i to już za kilka miesięcy. Według Marka Gurmana z Bloomberga ów moment powinien nastąpić w marcu, aczkolwiek leaker Ross Young uważa, że telefon będzie zaprezentowany najprawdopodobniej w drugiej połowie kwietnia lub na początku maja. Produkcja urządzenia ruszy natomiast w marcu. Do regularnej sprzedaży trafi wkrótce po tym wydarzeniu. Nie są to oficjalne doniesienia, więc należy do nich podchodzić dystansem, chociaż rok temu takowa prezentacja miała miejsce w kwietniu.

Nowy iPhone SE ma zostać zaprezentowany w kwietniu lub maju 2022 roku.

Co takiego zaoferuje iPhone SE 3 2022? Przede wszystkim wsparcie dla sieci 5G dzięki zastosowaniu procesora A15 Bionic, jednak nie wykluczono zastosowania starszego układu w postaci Bionic A13. William Yang uważa jednak, iż dostaniemy nowszy układ. Do tego lepszy wyświetlacz OLED 5,7 cala zamiast LCD 4,7 cala. Zmieni się nieco nazwa smartfona, który będzie znany jako iPhone SE+ i tutaj co warto podkreślić - dopisek Plus zarezerwowano dla urządzeń z ekranami powyżej 5,5 cala. Jeśli chodzi o wygląd, nie należy oczekiwać większych zmian, bowiem te nadejdą dopiero w 2023 roku w ramach kolejnej generacji.

Tymczasem w sklepach znajdziemy model iPhone'a SE wyposażony w panoramiczny wyświetlacz LCD Multi-Touch o przekątnej 4,7 cala wykonany w technologii IPS o rozdzielczości 1334 x 750 pikseli przy 326 pikselach na cal oraz kontraście 1400:1. Zastosowano tu czip A13 Bionic, czyli 6-rdzeniowe CPU z 2 rdzeniami zapewniającymi wydajność i 4 rdzeniami energooszczędnymi, jak również 4-rdzeniowy GPU i 8-rdze­niowy system Neural Engine. Sprzęt posiada aparat 12 Mpix z obiektywem szeroko­kątnym (przysłona ƒ/1,8 i maksymalnym 5-krotnym zoomem cyfrowym. Fani selfie mogą liczyć na kamerę 7 Mpix (przysłona ƒ/2,2).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone SE 2022 - wiemy kiedy zadebiutuje nowy smartfon Apple

 0