Jacek Dukaj będzie tworzył gry wideo. Studio pisarza zapowiada adaptację "Starości aksolotla"

Jacek Dukaj będzie tworzył gry wideo. Studio pisarza zapowiada adaptację "Starości aksolotla"

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najzdolniejszych pisarzy współczesnego pokolenia otworzył własne studio, które zajmie się tworzeniem gier wideo, ale nie tylko.

Jacek Dukaj poinformował, że powołał do życia studio Nolensum, które zajmie się produkcją gier wideo na podstawie jego twórczości. Pierwszym projektem będzie Hardware Dreams, wirtualna adaptacja powieści "Starość aksolotla". Przeniesiemy się w niej do postapokaliptycznego Tokio, którego mieszkańcy żyją w sieci komputerowej. W przeszłości historię napisaną przez Dukaja przeniósł na ekrany telewizorów Netflix. Powstały dwa seriale - belgijski "Kierunek: Noc" oraz turecki "Yakamoz S-245". Teraz możemy się spodziewać rozwoju w zupełnie nowych kierunkach, nie tylko związanych z grami wideo.

Jacek Dukaj założył studio Nolensun, które zajmie się tworzeniem gier wideo, ale nie tylko. Pierwszym projektem dewelopera będzie Hardware Dreams.

"Od wielu lat obserwowałem z bliska, jak środek ciężkości kultury przesuwa się z form opartych na piśmie w media audiowizualne. Postępuje rewolucja technologiczna umożliwiająca przeżywanie treści tych mediów w bezpośrednich doświadczeniach zmysłowych. Duża część mojej twórczości opisywała konsekwencje takich przemian. Aż nadszedł czas, gdy przynajmniej niektóre z tych moich pomysłów zamiast na papierze, mogę realizować naprawdę, w świecie" - powiedział Jacek Dukaj.

"Utworem, w którym najpełniej opisałem świat metaversów, NFTs, uniwersalnego dochodu gwarantowanego, social credit system i podobnych fenomenów była „Linia oporu” z 2010 r.. Z niej pochodzi termin „nolensum”, oznaczający sytuację, gdy cywilizacja technologiczna na tyle dobrze zaspokaja nasze potrzeby, że tożsamości i cele musimy sobie tworzyć sztucznie" - dodał.

Reżyserem Hardware Dreams będzie Maciej Jackiewicz, dyrektor artystyczny i współtwórca animacji do takich przebojów, jak Wiedźmin 3 czy Cyberpunk 2077, a także autor spotu kinowego e-booka "Starość aksolotla" dla Allegro. O projekcie nie wiemy na tę chwilę prawie nic. Dukaj nie wspomniał o gatunku, planowanej dacie premiery czy o platformach, na które trafi gra. Wiadomo natomiast, że Nolensum zajmie się także innymi projektami audiowizualnymi i interaktywnymi, w tym być może NFT, kryptowalutami czy metaverse.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jacek Dukaj będzie tworzył gry wideo. Studio pisarza zapowiada adaptację "Starości aksolotla"

 0