Japończyk aresztowany za groźby pod adresem pracowników Square Enix

Japończyk aresztowany za groźby pod adresem pracowników Square Enix

Pewien mieszkaniec Japonii z pewnością nie będzie wspominał miło najbliższych tygodni. Według ostatnich informacji czterdziestoletni Kenichi Hiratsuki został zatrzymany po tym, jak wysłał poprzez oficjalną stronę pogróżki deweloperom ze studia Square Enix. Podczas gdy niektóre z jego słów można uznać za nieodpowiedzialny żart to jednak zdanie „chcecie powtórki z Kyoto Animation?!” należało potraktować w pełni poważnie i tak też się stało. Japońska policja zdołała namierzyć wspomnianą osobę, a następnie bez problemu aresztować. W przeszukanym mieszkaniu podejrzanego nie odnaleziono żadnych niebezpiecznych materiałów. Warto podkreślić, że jest to już drugie aresztowanie związane ze Square Enix. Pierwsze miało miejsce w okolicach kwietnia, gdy wysyłano podobne pogróżki.

Japońska policja zatrzymała mężczyznę, który wysłał serię gróźb pod adresem pracowników studia Square Enix za to, że przegrywał w grze wideo.

Jak swoje zachowanie tłumaczył Kenichi Hiratsuki? Otóż podczas przesłuchania mężczyzna miał twierdzić, że był sfrustrowany przegraną w pewnej grze wideo więc postanowił wysłać serię wiadomości. Co ciekawe policja odkryła, że chodziło o tytuł dostępny na smartfonie, aczkolwiek w tym przypadku nie podano jego nazwy. Wracając jeszcze do gróźb — co dokładnie miał na myśli oskarżony mówiąc o „powtórce z Kyoto Animation?!". Mianowicie chodzi o pożar w siedzibie przytoczonej firmy, w wyniku którego zginęło 35 ludzi. Tragedia wynikała z celowego i desperackiego działania człowieka.

Bardzo dobrze, że doszło do zatrzymania sfrustrowanego mieszkańca Japonii, albowiem oczywiście przekroczył on dopuszczalne granice. Można krytykować każdego, ale z zachowaniem podstawowych zasad. Natomiast całą sytuację nagłośniono w chwili, gdy gry wideo ponownie znalazły się na cenzurowanym u polityków, który wiążą je z tragedią, jaka dotknęła ostatnio Stany Zjednoczone. Prezydent USA przyznał, że internet oraz tego rodzaju rozrywki otworzyły niebezpieczną drogę do radykalizacji pewnej grupy ludzi popychanych do określonych szaleńczych czynów. Strzelaniny miały miejsce w dwóch miejscach — w Walmart w El Paso w Teksasie i w Dayton w Ohio.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Japończyk aresztowany za groźby pod adresem pracowników Square Enix

 0