Jeff Bezos ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie

Jeff Bezos ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie

Na początku stycznia Elon Musk stał się najbogatszym człowiekiem na świecie, odbierając ten tytuł od Jeffa Bezosa, który dzierżył go od dłuższego czasu. Okazuje się jednak, że szarża szefa Tesli była tylko chwilowa i właściciel Amazonu właśnie odzyskał koronę po tym, jak akcje Tesli zaliczyły spadek, co przełożyło się na obniżenie majątku netto Muska. Tym samym Bezos ponownie jest już najbogatszym człowiekiem na Ziemi (a przynajmniej według oficjalnych danych). Według indeksu miliarderów Bloomberga, łączna wartość majątku netto Bezosa na dzień 16 lutego wynosiła 191 miliardów dolarów w porównaniu do 190 miliardów dolarów Muska. Od ostatniej aktualizacji indeksu Bezos stracił 372 miliony dolarów, ale Musk spadł o około 4,58 miliarda dolarów. 

Właściciel Amazonu właśnie odzyskał koronę i ponownie stał się najbogatszym człowiekiem na świecie.

Współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates, który przez lata zajmował pozycję najbogatszego człowieka, zachował 3. pozycję z majątkiem netto 137 miliardów dolarów, mimo że ostatnio stracił 283 miliony dolarów. Pomimo ostatnich spadków ich wartości netto (w przypadku Muska bardzo dużych), wszyscy trzej są nadal na plusie w 2021 roku. Bezos zgarnął w tym roku 884 miliony dolarów do swojej fortuny, Musk wzrósł o 20,5 miliarda dolarów, a Gates dodał 4,96 miliarda dolarów do swojej wartości netto.

Co ciekawe, na wartość akcji Amazonu nie wpłynęła w istotny sposób wiadomość, że Bezos zamierza ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego jeszcze w tym roku, aby skupić się na innych przedsięwzięciach, w tym na Bezos Earth Fund i Day One Fund. Zastąpi go Andrew Jassy, ​​który obecnie prowadzi dział Amazon Web Services. Wracając zaś do rywalizacji Bezosa z Muskiem, biorąc pod uwagę jak niewielka różnica dzieli obu miliarderów, jest mocno prawdopodobne, że w najbliższych miesiącach będą przeskakiwać się nawzajem na pozycji najbogatszego człowieka na świecie, o ile nie wydarzy się coś niespodziewanego, co zmieni ten układ sił. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jeff Bezos ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie

 0