Jensen Huang chce być szefem NVIDI jeszcze przez 30-40 lat, a następnie zmienić się w robota

Jensen Huang chce być szefem NVIDI jeszcze przez 30-40 lat, a następnie zmienić się w robota

Dyrektor generalny NVIDII nie planuje w najbliższym czasie przechodzić na emeryturę, Jensen Huang jasno dał do zrozumienia, że ​​jego ambicją jest bycie CEO zielonego zespołu jeszcze przez bardzo długi czas.

Huang skończył 60 lat w zeszłym miesiącu, ale przekroczenie tej bariery nie sprawiło, że zaczął myśleć o emeryturze. Wręcz przeciwnie, bo w wywiadzie dla CNBC wyraził chęć kontynuowania swojej obecnej pracy przez kolejne trzy lub cztery dekady. To nie wszystko, bo mimo że będzie miał wtedy 90 lub 100 lat, chce kontynuować swoją karierę jako dyrektor generalny, mając nadzieję, że technologia pozwoli mu stać się jakimś robotem – i pozostać u steru firmy NVIDIA przez kolejne 40 lat. Tym razem NVIDIA weszłaby w nowe stulecie z Huangiem na czele.

Huang skończył 60 lat w zeszłym miesiącu, ale przekroczenie tej bariery nie sprawiło, że zaczął myśleć o emeryturze.

Jensen Huang chce być szefem NVIDI jeszcze przez 30-40 lat, a następnie zmienić się w robota

CNBC zapytało: „Jesteś najdłużej działającym dyrektorem generalnym w branży technologicznej, czy widać jakiś koniec?”, na co Jensen odpowiedział: „Cóż, jak widać, jestem pełen wigoru, dość entuzjastyczny i energiczny. Otaczają mnie niesamowici ludzie, którzy mnie inspirują i czuję, że razem możemy zrobić wspaniałe rzeczy, a oni dodają mi wiary w to, co możemy zrobić i we wpływ, jaki możemy wywrzeć. Myślę, że wnoszę do firmy dużo, aby stworzyć środowisko, do którego możemy wnieść naprawdę niesamowity wkład. Tak długo, jak wierzę, że mogę to robić, nie wiem dokładnie, jak długo to potrwa. Powiedziałbym, że będzie to 3 do 4 dekad. Kolejne 4 dekady byłbym robotem i może działałbym kolejne 3 do 4 dekad.

Najwyraźniej Huang nie czuje się zmęczony swoją pracą, a przynajmniej taki wysyła sygnał do swoich pracowników i konkurencji. Trudno nie ulec pokusie przejścia na emeryturę po zarobieniu takich pieniędzy (dyrektor generalny firmy NVIDIA zajmuje obecnie 59. miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie Bloomberga), więc tym bardziej podziwiamy szefa Zielonych. 

Akcjonariusze NVIDII zapewne będą zadowoleni, ale niektórzy gracze mogą poczuć się rozczarowani w związku z polityką cenową firmy w ostatnim czasie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jensen Huang chce być szefem NVIDI jeszcze przez 30-40 lat, a następnie zmienić się w robota

 0