Jesteś górnikiem, a gracze powodują braki w zasilaczach? Sprawdź EVGA SuperNova 1300 M1 Mining

Jesteś górnikiem, a gracze powodują braki w zasilaczach? Sprawdź EVGA SuperNova 1300 M1 Mining

Gdy słyszymy o sprzęcie dedykowanym górnikom kryptowalut, dostarczanym przez producentów podzespołów komputerowych, przeważnie myślimy o specjalnych, pozbawionych wyjść wideo kartach graficznych, ewentualnie riserach, jednak zapotrzebowanie w tej branży obejmuje dużo więcej elementów. Farmy kryptowalu trzeba przecież jakoś zasilać i nie mogą to być awaryjne konstrukcje o niskiej mocy, ale potężne zasilacze z wysoką sprawnością. Właśnie z myślą o zastosowaniu w "górnictwie" EVGA przygotowała specjalną konstrukcję o nazwie SuperNova 1300 M1 Mining, która jest zdolna obsłużyć do 6 kart graficznych. 

EVGA SuperNova 1300 M1 Mining to wydajny zasilacz do koparek kryptowalut. Na rynku widać również niedobory zasilaczy, więc EVGA idealnie wykorzystuje moment, wydając dedykowaną wersję, której gracze nie wykupią górnikom ;)

EVGA SuperNova 1300 M1 Mining to sprzęt, który może być atrakcyjny dla górników ze względu na dużą moc na poziomie 1300 W i wysoka sprawność energetyczna, na co wskazuje uzyskany przez ten model certyfikat 80Plus Gold. EVGA zapewnia, że do budowy zasilacza użyto jedynie najwyższej klasy komponentów, wliczając w to japońskie kondensatory. Oprócz samej nazwy, która jasno wskazuje komu dedykowany jest ten sprzęt, model M1 Mining oferuje też nietypowy jak na zasilacz komputerowy zestaw złączy. 

W normalnych, "cywilnych" wersjach, zasilacz przeważnie ma dużo wtyczek zasilających SATA, kilka molexów ATA i możliwość zasilenia jednej, maksymalnie dwóch kart graficznych. Tutaj jednaj najważniejsze są właśnie karty graficzne, których można podłączyć aż 6 sztuk. M1 Mining oferuje bowiem 12 złącz 8-pin oraz 6 złącz 6-pin. Wszystkie kable są modularne i zabezpieczone oplotem. EVGA idealnie wstrzela się w rynek, na którym już widać niedobory komputerowych zasilaczy. Model przeznaczony dla górników, może być zatem ciekawą alternatywą, której nie wykupią gracze ;) EVGA SuperNova 1300 M1 Mining trafił już do sprzedaży w cenie około 1100 zł.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jesteś górnikiem, a gracze powodują braki w zasilaczach? Sprawdź EVGA SuperNova 1300 M1 Mining

 0