John Wick 5 nadchodzi, a wraz z nim gra AAA, spin-offy i Ana de Armas

John Wick 5 nadchodzi, a wraz z nim gra AAA, spin-offy i Ana de Armas

Przedstawiciel studia produkcyjnego Lionsgate poinformował niedawno, że pomimo zakończenia kinowej premiery filmu "John Wick: Rozdział 4", trwają prace nad kontynuacją. Podczas rozmowy dotyczącej wyników finansowych prezes Motion Picture Group, Joe Drake, potwierdził, że "John Wick 5" jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju. Dodatkowo, zdradził również, że istnieją plany dotyczące kilku innych projektów związanych z tą serią filmową, która jest niezwykle popularna na całym świecie.

Reżyser Chad Stahelski, który jest związany z serią "John Wick" od lat, wyraził wcześniej swoje zainteresowanie pracą nad piątym filmem. Wskazał również na wprowadzenie nowego złoczyńcy, markiza de Gramonta, którego wciela się Bill Skarsgård. Markiz de Gramont miałby wprowadzić nowe wyzwania i przewartościować życie głównego bohatera, Johna Wicka.  Joe Drake podczas rozmowy telefonicznej (za pośrednictwem Collider) potwierdził, że studia Lionsgate rozważają rozwinięcie serii "John Wick" również w innych mediach, takich jak gry wideo i telewizja. Celem jest stworzenie regularnej serii, która zaspokoi apetyt publiczności.

Marka John Wick nabiera rozpędu i oprócz 5 odsłony filmowej serii możemy się spodziewać co najmniej 2 spin-offów (Ballerina i The Continental) oraz gry AAA.

Pierwszym spin-offem serii "John Wick" będzie film o tytule "Ballerina", z udziałem Anny de Armas. Film skupi się na postaci Rooney, baletnicy-zabójczyni, która poszukuje zemsty za śmierć swojej rodziny. Premiera produkcji zaplanowana jest na 7 czerwca 2024 roku i będzie kontynuacją wątku baletnicy, zapoczątkowanego w filmie "John Wick: Rozdział 3 - Parabellum". Wcześniej rolę Rooney zagrała profesjonalna tancerka baletowa Unity Phelan, jednak teraz zostanie zastąpiona przez Anę de Armas.

Jest też oczywiście miniserial The Continental, opowiadający o tym, jak Winston Scott (Colin Woodell) znalazł się na stanowisku właściciela tytułowego hotelu w Nowym Jorku - bezpiecznej przystani dla wysoko wykwalifikowanych zabójców. Premiera zaplanowana jest na wrzesień, wyłącznie na platformie Peacock. "Pracujemy nad trzema innymi, w tym Johnem Wickiem 5 i serialem telewizyjnym" - kontynuuje Drake. "Tak więc budujemy świat, a kiedy nadejdzie piąty film, będzie on organiczny - będzie organicznie wyrastał z tego, jak zaczynamy opowiadać te historie. Ale możesz polegać na regularnym rytmie Johna Wicka".

Lionsgate chce również zagłębić się w gamingowy potencjał Johna Wicka, rozważając tytuł AAA. Szczegóły są obecnie skąpe, ale koncepcja gry wideo pojawiła się po raz pierwszy pod koniec 2022 roku, a dyrektor generalny Lionsgate Jon Feltheimer zauważył, że otrzymali propozycje od kilku deweloperów. Nie będzie to jednak pierwsza gra o Johnie Wicku; strategiczna gra wideo o nazwie John Wick Hex pojawiła się już w 2020 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: John Wick 5 nadchodzi, a wraz z nim gra AAA, spin-offy i Ana de Armas

 0