JuiShark M.2 Three - zobaczcie cooler typu tower dla dysków SSD M.2

JuiShark M.2 Three - zobaczcie cooler typu tower dla dysków SSD M.2

Chiński producent komponentów PC, JiuShark, wypuścił nowy radiator dla dysków SSD M.2 o nazwie JuiShark M.2 Three. Ten na pierwszy rzut oka łatwo można pomylić z nowoczesnym chłodzeniem CPU, a to za sprawą popularnego formatu typu tower.

W ostatnich miesiącach na rynku pojawiło się coraz więcej bardziej zaawansowanych i wydajnych rozwiązań chłodzących, dedykowanych dyskom SSD M.2. Trudno się temu dziwić, gdyż najwydajniejsze modele na rynku, takie jak Samsung 980 Pro, oferują niezwykle wysoką wydajność, ale kosztem wysokich temperatur pracy, a często nie zapewniają żadnego fabrycznego radiatora. Poza tym wydaje się, że trend ten może jeszcze bardziej się uwidocznić wraz z nadejściem modeli PCIE 5.0, które będą towarzyszyć nowym platformom Intela i AMD. 

JuiShark zdaje sobie z tego sprawę i firma podkreśla, że w miarę jak dyski M.2 stają się coraz szybsze, tym ważniejsze jest, aby zapewnić im odpowiednio niską temperaturę pracy ze względu na wydajność i integralność danych.

JuiShark M.2 Three - zobaczcie cooler typu tower dla dysków SSD M.2

JuiShark zdaje sobie z tego sprawę i firma podkreśla, że w miarę jak dyski M.2 stają się coraz szybsze, tym ważniejsze jest, aby zapewnić im odpowiednio niską temperaturę pracy ze względu na wydajność i integralność danych. Rendery pokazują M.2 Three bez większej ilości punktów odniesienia w kadrze, więc ciężko porównać rozmiar tego coolera do innych komponentów, jednak ten nie jest tak duży, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ma 82 mm wysokości, 35,5 mm grubości wraz z opcjonalnym wentylatorem i 74,5 mm długości. JuiShark zapewnia własny wentylator 6610, który można zamontować po obu stronach radiatora i ten ma tylko 60 mm średnicy. Poza tym wentylator obraca się z prędkością do 3000 obr./min, zapewnia przepływ powietrza na poziomie 14 CFM i generuje do 25,4 dBa hałasu.

W innym miejscu konstrukcji coolera JuiShark zastosowało mechanizm ze stali nierdzewnej, do mocowania radiatora do dysku SSD. Jest to rodzaj tacki z czterema śrubami, które zabezpieczają wszystko na swoim miejscu. Choć całe urządzenie wygląda na solidną konstrukcję, to jest zaskakująco lekkie, gdyż waży tylko 113 g, co może budzić lekki niepokój o jakość wykonania. Dla porównania, budżetowa, klasyczna chłodnica procesora typu tower, taka jak Cooler Master Hyper 212 Evo v2, waży 662g.

JuiShark M.2 Three - zobaczcie cooler typu tower dla dysków SSD M.2

Wykres efektywności chłodzenia przedstawia M.2 Three w trybie aktywnym (chłodzony wentylatorem) i pasywnym (bez wentylatora) w porównaniu z czystym dyskiem - wszystkie testy wykonano pod obciążeniem, wykorzystując nośnik Samsung 980 Pro 500 GB w temperaturze otoczenia 25 stopni Celsjusza. Górny wykres słupkowy pokazuje temperatury pamięci Flash NAND, a wykres poniżej pokazuje temperaturę kontrolera SSD.

JuiShark M.2 Three - zobaczcie cooler typu tower dla dysków SSD M.2

JuiShark M.2 Three jest dostępny z przyciemnionym radiatorem lub w kolorze czystego aluminium. Zaczerniona wersja „grafenowa” kosztuje o 30 juanów więcej, więc jej cena detaliczna w Chinach wynosi równowartość ok. 60 zł, a zwykłej wersji tylko ok. 40 zł. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: JuiShark M.2 Three - zobaczcie cooler typu tower dla dysków SSD M.2

 0