Kanadyjska spółdzielcza kasa kredytowa będzie analizować ślad węglowy poprzez transakcje

Kanadyjska spółdzielcza kasa kredytowa będzie analizować ślad węglowy poprzez transakcje

Vancity stało się pierwszą kanadyjską instytucją finansową oferującą kartę kredytową, która oblicza ślad węglowy użytkownika. Posunięcie to jest próbą pokazania, że kanadyjska spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa angażuje się w działania na rzecz klimatu.

Od przyszłego roku posiadacze kart Vancity Visa będą mogli śledzić szacowaną emisję dwutlenku węgla z zakupów dokonanych kartą kredytową. Carbon Counter pozwoli posiadaczom kart Vancity porównać ich miesięczny ślad węglowy ze średnią krajową. Doradzi również, jak zmniejszyć ślad węglowy. „Wiemy, że wielu członków Vancity szuka sposobów na zmniejszenie wpływu, jaki wywierają na środowisko, zwłaszcza jeśli chodzi o emisje powodujące zmiany klimatu” — powiedział Jonathan Fowlie, dyrektor ds. stosunków zewnętrznych Vancity.

Vancity to kolejna instytucja finansowa, która wprowadza możliwość swojego śladu węglowego. Czy to zapowiedź nowego trendu?

„Jako należąca do członków kasa spółdzielcza wierzymy, że naszym zadaniem jest robić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc, zwłaszcza jeśli chodzi o decyzje podejmowane przez ludzi za ich pieniądze. To narzędzie zapewni posiadaczom kart kredytowych Vancity Visa cenne informacje na temat ich zakupów i umożliwi im powiązanie codziennych decyzji dotyczących wydatków ze zmianą, którą chcą ujrzeć na świecie”. Carbon Counter został opracowany we współpracy z Ecolytiq, firmą technologiczną zajmującą się klimatem z siedzibą w Europie.

Współzałożyciel Ecolytiq, Ulrich Pietsch, powiedział: „Wkraczamy tutaj na nowy poziom. Opracowaliśmy rozwiązanie White Label, aby zaoferować instytucjom finansowym na całym świecie zwinny i skuteczny sposób oferowania swoim klientom narzędzi do tworzenia lepszego jutra. Wraz z uruchomieniem Carbon Counter, Vancity umacnia swoją rolę wiodącego innowatora zrównoważonego rozwoju zarówno w Kanadzie , jak iw globalnym świecie bankowym.”

Visa przeprowadziła badania, z których wynika, że ​​70% Kanadyjczyków twierdzi, że zrównoważony rozwój jest dla nich ważny, a ponad 50% chce monitorować swój ślad węglowy. „Z dumą wspieramy uruchomienie kalkulatora CO2 firmy Vancity, pierwszego na karcie Visa w Kanadzie. To doskonały przykład tego, jak możemy pomóc konsumentom zrozumieć ich wpływ na środowisko i uszanować zaangażowanie Visa w zrównoważoną przyszłość” — powiedziała Stacey Madge, kierownik i prezes Visa Canada.

To nie pierwsze takie rozwiązanie na świecie. Przypomnijmy, że równo miesiąc temu australijski bank Commonwealth Bank (CBA) rwnież wprowadził rozwiązanie, które pozwala klientom monitorować swój ślad węglowy na podstawie przeprowadzanych transakcji. Bank przewidział również opcję „wniesienia opłaty” w celu zrównoważenia śladu węglowego.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kanadyjska spółdzielcza kasa kredytowa będzie analizować ślad węglowy poprzez transakcje

 0